Reklama

obrázek

Nejlepší lyžařská střediska světa!

www.zimni-alpy.cz
Další zimní dovolená se blíží, ale kam pojedete? Jeden internetový portál vyzkoušel více než 500 středisek a vyhodnotil nejlepší lyžařská střediska na světě. Zvláště v rakouských Alpách výsledek potěší: jsou na sedmi z deseti nejlepších.

reklama

520 středisek procestoval tým internetového portálu skigebiet.de a hodnotil je podle 18 kategorií. Rozhodující byly mimo jiné velikost střediska, jistota sněhu a nabídka sjezdovek. Ale také vztah k životnímu prostředí, přátelskost personálu a čistota. Lyžařská střediska mohla dostat maximálně pět hvězdiček z každé kategorie, z průměru všech hodnocení vznikl celkový výsledek. Z tohoto pořadí ukazujeme pět nejlépe oceněných středisek na světě.

Kitzbühel

Kitzbühel je nepochybně jedno z předních, nejexkluzivnějších a tedy i nejznámějších lyžařských center v rakouských Alpách. Romantický šarm střediska, společně s vynikající polohou a vlastnostmi regionu, pestrými možnostmi sportovních činností a také četné události mezinárodního významu činí Kitzbühel stále oblíbenější destinací pro zimní dovolenou.
Nejlepším střediskem na celém světě je podle portálu Kitzbühel. Město ve severovýchodním Tyrolsku získalo 4,8 hvězdičky s nejlepšími známkami v téměř všech kritériích. K dispozici je přes 200 km sjezdovek, mezi nimi legendární sjezd „Streif“. Celodenní skipas na Kitzbühelu stojí EUR 47,-. „Personál lanovek je přátelský, mohl by ale více pomáhat při nastupování,“ říká se na stránkách testovacího portálu.

Klikněte pro zvětšení
Kaltenbach/Hochzillertal-Hochfügen

4,7 hvězdičky obdržel Kaltenbach/Hochzillertal-Hochfügen v regionu Zillertal. Zde se nachází nejlepší lyžařská chata (Kristallhütte) a nejlepší vinný sklep (Wedelhütte). Slabinu nalezli testující na běžeckých trasách, stejně jako na přátelskosti personálu.

Tiroler SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental

Celkem 21 sjezdů do údolí se nachází v oblasti Tiroler SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Jedná se o největší lyžařské středisko v Rakousku. Na jižním svahu v Scheffau si můžete nechat natočit vlastní lyžařské video a dále si ho stáhnout. Prostor pro zlepšení je podle testu pouze v angažovanosti zaměstnanců.

Klikněte pro zvětšení
Hochzillertal

V žádném jiném lyžařském středisku se nenachází tak nepřeberné množství restaurací jako ve středisku Hochzillertal. Testujícím se zvláště líbila hospůdka Verwallstube na vrcholu Galzig v oblasti Arlberg. Kdo chce slavit bude i ve středisku St. Anton také správně. V kategorii Apres-Ski se středisko prosadilo proti světové konkurenci. Jako jedno z top míst je považována „Mooser Wirt“, která se ale sama považuje za „pravděpodobně nejhorší chatu v Arlbergu“.

Dalšími středisky v rakouských Alpách, které se umístily mezi prvními deseti jsou Lech Zürs a Warth-Schröcken, Saalbach Hinterglemm Leogang (Skicircus) a Serfaus-Fiss-Ladis.
Whistler-Blackcomb

Na pátém místě se nachází největší středisko Kanady a současně nejlepší středisko severní Ameriky. Středisko je položeno mezi Whistler Mountain a Blackcomb Mountain, milovník lyžování zde najde jak lehké, tak i ledovcové sjezdovky. Oba vrcholy jsou spojeny čtyři kilometry dlouhou lanovkou. Speciální nabídkou jsou Helini a catski. Nedostatek je zde parkovacích míst.

Zdroj: www.sueddeutsche.de

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
pepe
Neobjektívne
10.12.2013
Zobrazit celý komentář

Nemci tam umiestnili "svoje" strediská, vo Švajčiarsku je minimálne 10 lepších, vo Francuzku a Taliansku sú tiež lepšie strediská ako Kitzbuhel, alebo SkiWelt.

Přidat nový komentář k článku

tři * jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Reiteralm je poledním vrcholem lyžařské houpačky, která vleky spojuje 4 vrcholy v okolí známého lyžařského střediska Schladming (Hauser Kaibling - Plainai - Hochwurzen - ...
Lyžování ve výškách: 800 - 1860 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %15 %78 %7 %