Reklama

obrázek

Novinky na tyrolských ledovcích - 3 nové lanovky pro zimu 2012/13.

Skinet.cz
Podzimní lyžařská sezóna na tyrolských ledovcích již brzo začne. Je tedy ten pravý čas podívat se na to, jaké novinky nás tam letos čekají. Největší inovace chystá Pitztal a Stubai.

reklama

Související

Související pohoří: 

Pitztal: nová 8-kabinka

Lyžaře jistě nejvíce potěší dokončení výstavby nové 8-kabinky Wildspitzbahn vedoucí na vrchol Hinterer Brunnenkogel (3.440 m.n.m.). Tato kabinka se stane nejvýše položenou v Rakousku. Stavba byla zahájena již v létě 2011 a probíhala ve dvou etapách.
Slavnostní uvedení do provozu se chystá na středu tento týden (pro pěší). Lyžařský provoz by měl být zahájen v sobotu 22. září.

Kabinka dopraví lyžaře nahoru za 6 minut, během jízdy si budete moci užít kromě výhledu na okolní kopce i vyhřívané sedačky. Na horní stanici pak bude v provozu kavárna Café 3.440 m.n.m. s panoramatickým výhledem do okolí, kterému dominuje 3.774 metrů vysoká Wildspitze.
Jak horní, tak doplní stanice jsou pojaty značně futuristicky. Dominují jim oválné tvary, což je nejlépe patrné z níže uvedené vizualizace. Stavba je to vskutku impozantní, ostatně jen samotné lano váží 45 tun.
Klikněte pro zvětšení
Horní stanice nové kabinky ve tvaru "ulity."

Stubai: 2 nové sedačky

Hlavní novinkou nadcházející sezóny budou v tomto největším rakouském ledovcovém areálu 2 nové sedačky. První z nich je 8-sedačka Rotadl vedoucí ze stanice Gamsgarten do stanice Rotadlkopf, odkud se vyráží na ledovec Daunfener.
Půjde o moderní 8-sedačku „se vším všudy“ – sedačka je odpojitelná (tj. s pomalým nástupem/výstupem), s krytem a navíc i s vyhřívanými sedačkami. V tomto ohledu představuje výrazné zvýšení komfortu oproti staré nezakryté 4-sedačce. Do provozu by měla být uvedena v případě příznivých sněhových podmínek 20. října

Klikněte pro zvětšení
Nová 8-sedačka Rotadl - odpojitelná, zakrytá a vyhřívaná.

Druhá sedačka je naprosto nová. Vede od stanice Gamsgarten (přesněji řečeno z konečné krátké sedačky Murmelebahn) směrem na Daunjoch. Její délka činí 1.197 metrů a zpřístupní novou část areálu. Dolů bude možné sjet zatím pouze po nové černé sjezdovce. V případě příznivých sněhových podmínek se samozřejmě dolů dostanete i jízdou mimo sjezdovky. Spuštění se chystá na listopadu 2012.

Klikněte pro zvětšení
Dvě nové sedačky v okolí stanice Gamsgarten.

fotografie převzaty z internetových stránek středisek


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři * dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Madonna di Campiglio je asi jedno z mála alpských středisek, které zná i skoro každý nelyžař. Je to místo, kam se jezdí nejen vidět, ale hlavně být viděn - promenády ve m...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %45 %15 %