Reklama

O svátcích se na Slovensku bude lyžovat v nejméně 50 střediscích

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bratislava 22. prosince (ČTK) - Nejméně 50 lyžařských středisek na Slovensku včetně největších center zimních sportů otevře o nadcházejících svátcích své sjezdovky.

reklama

Podmínky pro lyžování jsou většinou velmi dobré, v uplynulých dnech je zlepšilo sněžení a ochlazení, které provozovatelům lyžařských tratí umožnilo zahájit výrobu technického sněhu.

Ve Vysokých Tatrách si lyžaři mohou vybrat z několika sjezdovek v Tatranské Lomnici i na Štrbském Plesu, na kterých je 40 až 65 centimetrů sněhu. Půlmetrová vrstva sněhu čeká na sportovce na obou stranách Chopku v Nízkých Tatrách, kde je nejvíce možností pro lyžařské vyžití ze všech středisek v zemi.

Na své si rekreační sportovci přijdou také na Čertovici a Donovalech, kde je kolem 40 centimetrů sněhu. V provozu je rovněž areál Roháče v Západních Tatrách, který jako první odstartoval sezonu už koncem listopadu. O vánočních prázdninách se bude lyžovat i na Martinských holích, ve Velké Rači nebo ve Vrátné v Malé Fatře.

Brány v nejbližších dnech otevřou rovněž střediska, která se na zahájení sezony zatím připravují. Provozovatel informačního systému Sitour ale upozornil, že kvůli nedostatku sněhu zatím neohlásily začátek provozu níže položené areály.

V období kolem Silvestra, které hoteliéři vzhledem k obsazení svých zařízení nazývají "zlatým týdnem", musejí návštěvníci počítat s prodloužením čekacích dob na vleky. S příchodem Vánoc navíc končí platnost předsezonních cen. Naopak na přelomu roku lyžaři zaplatí za vleky nebo lanovky často více než po zbytek hlavní sezony. Oproti minulému roku si návštěvníci ještě připlatí, protože vícero lyžařských areálů zdražilo permanentky o pět až deset procent.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Fanninberg je třetím a nejmenším areálem lyžařského regionu Lungau, který leží cca. 100 km jižně od Salcburku v blízkosti tauernské dálnice. Leží nad městečkem Mariapfarr...
Lyžování ve výškách: 1501 - 2150 m.n.m
Délka sjezdovek: 30 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %23 %33 %