Reklama

obrázek

Obereggen

Marie Čermáková

Lyžařské středisko Obereggen se nachází pouhých 20 minut jízdy od Bolzana. Z Čech to sem autem či autobusem netrvá déle než 7 až 8 hodin. Není problém si sem zajet třeba na prodloužený víkend.

reklama

Související

Související články: 
Související střediska: 
Obereggen se nachází na úpatí mohutného dolomitického masivu Latemar v nadmořské výšce 1550 m.

Střídmé hotelové a sportovní středisko nabízí moderní lyžařský areál s 50 km sjezdovek, který se nachází v nadmořské výšce 1550 až 2500 m.

Moderní rušné centrum pulzuje ve dne v noci životem a na nedostatek zábavy si tu lyžaři ani snowboardisté rozhodně nestěžují. Naleznete zde jak červené sjezdovky ideální pro carving, tak pro náročné lyžaře černé sjezdovky.

Ski Center Latemar, jak byl areál podle masívu pokřtěn, je protkán středně prudkými sjezdovkami carvingového střihu. Asi nejznámější a nejrychlejší sjezdovkou je černý Zanggenberg, který díky sklonu 58° na téměř dvou a půl kilometrech řádně prověří fyzickou zdatnost všech sjezdařů. Fantastické sjezdovky dokáží vyhecovat vaše nohy k neuvěřitelnému výkonu.

Snowboardisté se mohou vyžít ve snowparku, z jehož U-rampy je impozantní výhled na masiv Latemaru. Děti budou zase nadšené ze širokých bezpečných plání táhnoucích se od Pampeaga až do Obereggenu.

A komu lyžování ještě nestačilo, může třikrát týdně vykrajovat oblouky při umělém osvětlení na domovské trati Obereggenu - Oberholz. Co se týče nočního lyžování, je to jedna z nejdelších sjezdovek v celých Dolomitech. Stejně tak tu najdeme osvětlenou sáňkařskou dráhu, dlouhou 2,5 kilometru.

O sněhovou jistotu od začátku prosince až do Velikonoc pečuje úctyhodná artilerie sněžných děl, které pokrývají 97 % plochy sjezdovek. Doprava na vrcholky svahů je pohodlná, převážně rychlými sedačkami. Jedinou výjimkou je dlouhý vlek Pala di Santa (2500 m), který se za menší komfort při výjezdu odmění výhledem a širokánskou carvingovou sjezdovkou s prudkým dojezdem.

Menší bratr Karrerpass

Nedaleko Obereggenu je další lyžařské středisko v průsmyku Karrerpass, jehož kulisou je z jedné strany Latemar a z druhé podlouhlý hřeben Rosengarten.

Jak v Obereggenu, tak na Karrerpassu platí skipas Dolomiti Superski, který lze použít i v dalších oblastech regionu - celkově na 100 kilometrech sjezdovek.

Oblast Obereggenu nabízí i další sportovní vyžití a možnosti - běžky, sáňkování nebo zimní procházky.

Obereggen připravil několik novinek

První novinkou je nová šestisedačková kabinová lanovka Absam Maierl. Hitem této sezóny v Obereggenu je pak zcela nová červená sjezdovka Maierl dlouhá 1640 m, která doplňuje překrásnou sjezdovku Absam.

Středisko Obereggen také stále vylepšuje své služby. Nyní máte možnost využít zdarma shuttlebus, který Vás během několika málo minut dopraví z města přímo do výchozí stanice pro lyžaře. Své auto tak můžete v klidu nechat zaparkované ve městě.

Chcete si vyzkoušet poslední modely lyžařské výstroje, nebo snad ještě nevíte jakou výstroj zakoupit? V Obereggenu máte každé úterý večer možnost vyzkoušet si zcela novou výstroj značky Salomon a to zcela zdarma! Výstroj si můžete zapůjčit každé úterý od 19 do 21 hodin v dolní stanici večerní sjezdovky.

Zdroj: Horydoly.cz
Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest - jedna = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Středisko Alpe d'Huez vzdálené 60 km od Grenoblu a 180 km od Lyonu těží ze svého výhodného umístění v jižní části severních Alp. Díky své poloze na jižně orientovaném vys...
Lyžování ve výškách: 1120 - 3330 m.n.m
Délka sjezdovek: 250 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %42 %32 %27 %