Reklama

obrázek

Pět tyrolských ledovců – tipy na 10 jedinečných zážitků

www.zimni-alpy.cz
Přinášíme pár důvodu, proč se vydat do vyšších poloh a užít si návštěvu pěti tyrolských ledovců.

reklama

Sněhová pokrývka je nádherně bílá a na pěti ledovcích v Tyrolsku to hýří barvami. Koná se zde řada akcí v rámci skiopeningů, koncerty, závody, setkání milovníků nejrůznějších zimních sportů, festivaly a testování. Existuje ještě pár důvodů, proč se vydat do vyšších poloh a sledovat krajinu kolem.

Café 3440 – ledovec Pitztal

Abyste si vychutnali jedinečný zážitek z vysokohorské kávy, je třeba se vydat do 3000 metrů na ledovec Pitztal, kde je vyšší tlak a více kávových zrnek. Při pití výborné kávy si úplně jinak vychutnáte atmosféru Alp. Na vyhlídkové terase si k tomu užijete pohled na přírodní dortík v podobě zasněžených vrcholů, kdy špičky vypadají jako kopečky šlehačky.

Klikněte pro zvětšení
Vydej se po své trase – ledovec Kaunertal

Milovníci prašanu si rádi vyjíždějí svou vlastní trasu. Na ledovci Kaunertal čeká na návštěvníky mnoho prostoru pro vlastní cestu. Už na Weißseejoch jsou připraveny informační tabule s různými variantami sjezdů. Naleznete zde vše, co potřebujete pro freeride.

Klikněte pro zvětšení
Ledová jeskyně – ledovec Stubai

V rozšířeném průchodu láká návštěvníky fascinující světelná instalace. Při procházce 200 m dlouhou jeskyní se dozvíte řadu informací o fenoménu ledovce.

Klikněte pro zvětšení
Letní lyžování – ledovec Hintertux

Pro milovníky lyžování je zimní sezóna příliš krátká. Ledovec Hintertux má sezónu prodlouženou na 365 dnů v roce. Lyžování je zde možné tedy i v létě. Lyžování a k tomu letní sluníčko, to je ta správná kombinace energie.

Klikněte pro zvětšení
Restaurace „Ice Q“ – ledovec Sölden

Alpská kuchyně chutná v nadmořské výšce 3048 m n. m. s výhledem na ledovcové vrcholy ještě lépe. Inovativní restaurace na vrcholu Gaislachkogel je architektonické mistrovské dílo propojené s kulinářskými zážitky a perfektním servisem.

Klikněte pro zvětšení
Vysokohorská běžecká trasa – ledovec Pitztal

Když už v údolí turisté procházejí přes rozkvetlé louky, na ledovci Pitztal a jeho běžecké trase je ještě dobře. Ve výšce 2740 m si můžete zaběhaat na 3 a 7 km dlouhých tratích, které jsou připravené jak na klasiku, tak na skating.

Klikněte pro zvětšení
Přírodní ledový palác – ledovec Hintertux

Dobrodružná výprava do celoročně otevřené ledovcové jeskyně na ledovci Hintertux: z vyhlídkové terasy u Gefrorener Wand v nadmořské výšce 3250 m s nejhezčími výhledy na Zillertalské vrcholy vede trasa k ledovému paláci. S helmou a úvazkem za doprovodu průvodce mohou návštěvníci objevit křišťálovou komoru, ledovou kapli a zmrzlé ledovcové jezero.

Klikněte pro zvětšení
Vrchol Tyrolska a restaurace Schaufelspitz – ledovec Stubai

Vyhlídková terasa „Top of Tirol“ v nadmořské výšce 3210 m umožňuje výhled 360o dokola na Stubaiské Alpy, Ortler a Dolomity. Restaurace Schaufelspitz doplní celkový zážitek z ledovce Stubai.

Klikněte pro zvětšení
Vyhlídková terasa Drei-Länder-Blick (výhled do tří zemí) – ledovec Kaunertal

Vyhlídkové terase na ledovci Kaunertal leží u nohou tři země: Rakousko, Itálie a Švýcarsko. Osmisedačková gondola Karlesjoch Vás přiveze na toto setkání tří zemí, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet být jednou nohou v Rakousku a druhou u italského souseda.

Klikněte pro zvětšení
Party s DJ a Adrenalincup – ledovec Sölden

Jak dlouho trvá, než na ledovci roztají ledy? Při horkých večírcích festivalu Electric Mountain za účasti světových DJů na Gaislachkogel to nebude trvat dlouho. Stejné rozpalující jsou i sportovně zábavní akce a soutěže. Adrenalincup zahrnuje 10 disciplín, od klasických sportovních odvětví jako slalom a obří slalom až po freeride, speed, mix race a další.

Klikněte pro zvětšení
Zdroj: www.tirolergletscher.com


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + pět = třináct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Nauders je klasická tyrolská vesnice ležící pod Reschenpassem, nedaleko hranic s Itálií a Švýcarskem. Tvoří jednu lyžařskou oblast s blízkými italskými středisky Schoeneb...
Lyžování ve výškách: 1394 - 2850 m.n.m
Délka sjezdovek: 114 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %39 %44 %18 %