Reklama

Podnikatelé z Tater tvrdí, že kvůli meteorologům přišli o turisty

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Poprad 11. dubna (ČTK) - Za to, že do Vysokých Tater o Velikonocích přijelo méně turistů, než se čekalo, podle místních podnikatelů může nepřesná předpověď počasí.

reklama

Související

Související pohoří: 
Jak ale napsal portál Popradský korzár, nehodlají lidé žijící z turistického ruchu meteorology žalovat, i když prý jde o dlouhodobý problém.

"Počasí nám přálo, bylo slunečno, i když chladno, ale velkou čáru přes rozpočet nám udělali meteorologové, kteří řekli, že bude velmi špatné počasí, že bude pršet," postěžovala si Lenka Maťašovská, výkonná ředitelka regionální organizace cestovního ruchu ve Vysokých Tatrách. Nepřesná předpověď podle ní ovlivnila návštěvnost nejvyšších slovenských hor, lidé na poslední chvíli rušili pobyty.

Do Tater přijížděli turisté hlavně jen na jeden den, nebo si ubytování v horách zařizovali na poslední chvíli.

"V horských střediscích říkáme, že polovina úspěchu závisí na počasí," připomněl šéf Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry Peter Chudý. Dodal, že okolo deseti procent zákazníků, kteří měli objednané ubytování v hotelech nebo penzionech, rezervaci stornovalo.

"Jakákoliv nepřesná předpověď počasí zejména během letních prázdnin, okolo Nového roku a během velikonočních svátků může zasáhnout do ekonomických výsledků všech ubytovacích zařízení nejen ve Vysokých Tatrách," řekl Chudý. Tvrdí, že těmto problémům by se dalo zabránit třeba tak, že by meteorologové při dlouhodobé předpovědi upozorňovali, že jde jen o odhad vývoje počasí a že pravdě nejvíce odpovídá předpověď na dva až tři dny.

Slovenský hydrometeorologický ústav minulé úterý na svých internetových stránkách zveřejnil obecnou předpověď pro celou zemi pod názvem Velikonoční svátky budou na Slovensku studené. "To byla první verze našich předpovědí šest dní dopředu. Ve čtvrtek a hlavně v pátek jsme ji výrazně upravili a na pondělí jsme předpovídali jasno s ojedinělými přeháňkami," hájil meteorolog Jozef Csaplár sebe a své kolegy.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna + devět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Wengen je díky pravidelnému pořádání sjezdu Světového poháru asi nejznámějším centrem ski regionu pod "střechou Evropy" - masivem Jungfrau, Eiger a Mönch. Leží ve výšce 1...
Lyžování ve výškách: 796 - 2970 m.n.m
Délka sjezdovek: 216 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %32 %52 %16 %