Reklama

obrázek

Průvodce označil evropská „nejvíce vylepšená“ lyžařská střediska

www.Zimni-Alpy.cz
Průvodce "Kde lyžovat a jezdit na snowboardu" hodnotí střediska zimních radovánek již 20 let. Kdo vyhrál nejvíce vylepšené středisko a kdo naopak zaostává??

reklama

Verbier je nejvíce vylepšené středisko ve švýcarských Alpách během posledních 20ti let, zatímco St Anton v rakouských Alpách je na tom nejhůře kvůli vytrvalým problémům.

Průvodce "Kde lyžovat a jezdit na snowboardu", který letos slaví 20 let hodnocení řady středisek, hodnotí zlepšení za posledních 20 let nebo kritiku za stejné věci a to sezónu po sezóně.

Propírajíce zemi po zemi, průvodce říká, že St Anton je sužován přeplněnými sjezdovkami již od roku 1994 a tím spojeními problémy, které jsou horší a horší.

Editoři Průvodce říkají, že středisko Verbier k titulu "Nejvíce zlepšené středisko" ušlo dlouhou cestu přes překonání dlouhých front, přeplněných sjezdovek, špatného vzhledu, nedostatku zasněžení, nedostatku jednoduchých sjezdovek, chybějících směrovek a map sjezdovek. Středisko 4 Vallées je nyní hodnoceno jako bohaté a známé.

Klikněte pro zvětšení

Švýcarské Alpy

Švýcarským střediskem s nejhoršími trvajícími problémy bylo vyhodnoceno středisko Grindelwald a to kvůli dlouhým frontám na lanovce Männlcihen gondola.

Francouzské Alpy

Průvodce ohodnotil jako nejvíce vylepšené středisko ve francouzských Alpách středisko Tignes-le-Lac, zato La Plagne má nejvíce trvalý problém s frontami od gondoly Plagne Bellecote.

Italské Alpy

V italských Alpách se nejvíce zlepšilo středisko Val Gardena díky zlepšení lanovek a zasněžovacího systému, naproti tomu má Cortina dlouhodobý problém s přístupem na jednotlivé sektory svahů.

Zdroj: www.telegraph.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

deset - ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Madonna di Campiglio je asi jedno z mála alpských středisek, které zná i skoro každý nelyžař. Je to místo, kam se jezdí nejen vidět, ale hlavně být viděn - promenády ve m...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %45 %15 %