Reklama

obrázek

Rakouské a italské Alpy – kam vyrazit na Velikonoce?

www.zimni-alpy.cz
Pokud jste si ještě nevybrali, které Alpy budou pro velikonoční lyžování nejlepší, zde přinášíme pár tipů na střediska, která jsou připravena na poslední lyžování.

reklama

Italské Alpy – CerviniaStředisko Cervinia má díky své nadmořské výšce 2050 m reputaci střediska s dlouho trvajícím sněhem na sjezdovkách a sezóna lyžování tu bývá od listopadu do začátku května. Nejlepší podmínky lze samozřejmě nalézt ve vyšších polohách, nejvyšší položená stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 3480 m. Sjezdovky dolů do střediska Valtournenche a propojení do střediska Zermatt ve švýcarských Alpách nabízí úžasný různorodý terén pro lyžování.

Klikněte pro zvětšení

Rakouské Alpy – St AntonJedno z nejjistějších středisek na sníh v rakouských Alpách a celé Evropě je právě St Anton s novým propojením lanovkou se středisky Zürs a Lech. Středisko je dobře přístupné (pouze dvě hodiny autem z letiště v Innsbrucku a Zürichu) a výborná nabídka vyžití po lyžování tvoří ze střediska St Anton lákavý cíl pro jarní lyžování. Vyšší sjezdovky nabízí momentálně stále přes metr sněhu.

Klikněte pro zvětšení

Rakouské Alpy – ObergurglJedno z nejvýše položených středisek v rakouských Alpách (1930 m) a celé Evropě a jedno z na sníh nejjistějších středisek, která neleží na ledovci, to je Obergurgl a jeho propojení gondolou na sousední Hochgurgl. A právě Hochgurgl leží u ledovce, který se nachází v nadmořské výšce 3080 m. Obergurgl nabízí výbornou nabídku lyžování pro začátečníky a mírně pokročilé a dále i dvě mimosjezdovkové túry. Samozřejmě je lepší držet se ve vyšších polohách, kde sníh vydrží déle tvrdší, směrem dolů měkne díky vyšším teplotám.

Zdroj: www.telegraph.co.uk


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři - nula = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Městečko San Martino di Castrozza (1.467 m) leží v jihozápadní části Dolomit na úpatí rozeklaných štítů horské skupiny Pale. Lyžařské terény tvoří pláně mezi vrcholy Alpe...
Lyžování ve výškách: 1379 - 2654 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %42 %43 %15 %