Reklama

obrázek

Report - Grosseck-Speiereck 7.3.2017

www.zimni-alpy.cz
Středisko Grosseck-Speiereck navštívil náš testovací jezdec pan Petr Sojka. V jeho reportu se dozvíte více informací o areálu a také, zda návštěvu tohoto střediska doporučuje.

reklama

Začátkem měsíce března jsem měl možnost vypravit se spolu s mojí rodinou na několikadenní pobyt do Rakouska do oblasti Lungau. Navštívil jsem zde 3 různá střediska. Zde je krátká zpráva o jednom z nich středisku Grosseck-Speiereck. Bohužel jsem zde strávil pouze několik hodin, neboť počasí zde nebylo příliš vlídné.

Jak se dostat do střediska Grosseck-SpeiereckNa cestu z Prahy do samotného střediska si nechte kolem 6-7 hodin (je to cca 500 km). Trasa vede přes České Budějovice – Linz – Salzburg a dále po dálnici A10 směr Villach. Pokud sjedete na městečko Radstadt, vyhnete se placení mýtného za průjezd tunelem a projedete přes známé středisko Obertauern až do Mauterndorfu, kde je jedno z nástupních míst do skiareálu. Druhé je z městečka Saint Michael, kde jsem zaparkoval i já.

*6345*

Kde zaparkovatV těsné blízkosti hlavních pokladen a lanovek, které vás z města vyvezou do vyšších nadmořských výšek, jsou velká parkoviště. Jsou zde i zastávky skibusu, který sem jezdí ZDARMA z okolních měst a středisek. Podmínkou je mít platný skipas.

Kolik stojí skipasJednodenní skipas v hlavní sezoně přijde dospělého na 44 EUR, dítě (7-16 let) na 22 EUR a juniora (17-19 let) na 33 EUR.

Vícedenní skipasy platí pro oblast Lungau a můžete tak navštívit další střediska, která jsou v dosahu max. 15 km (Speiereck, Aineck – Katchberg). Lze zakoupit i variantu vícedenního skipasu včetně „většího“ střediska Obertauern.

Popis střediskaStředisko Grosseck – Speiereck tvoří celkem 10 vleků a lanovek a celkem 50 km sjezdovek, z nichž je 26 km modrých, 17 km červených a 7 km černých sjezdovek. Nachazejí se v nadmořských výškách 1000 – 2411 m n.m.

Toto středisko se mi jeví jako středně náročné. Je sice vhodné i pro rodiny se začínajícími lyžaři a snowboardisty, ale osobně bych pro ně spíše doporučil středisko Fanningberg, které jsem měl možnost také navštívit a napsal jsem o něm report.

Dostat se do srdce samotného střediska a následně k vrcholům Grosseck a Speiereck lze z městečka Mauterndof a Saint Michael. V obou případech vás tam vyveze kabinková lanovka.

*6346* Jelikož v době mé návštěvy bylo ze začátku dne trochu tepleji a následně začal foukat silný vítr a celkem dost sněžilo, nezanechalo ve mne toto středisko hezkou vzpomínku. I s ostatními členy mé rodiny jsem se ale shodl na tom, že nám toto středisko díky svým sjezdovkám a jejich rozložení nikomu nepřirostlo k srdci.

Za zmínku snad stojí pouze sjezdy z obou hlavních lanovek do měst a červenočerný sjezd z vyššího z vrcholků - Speiereck. Ostatní sjezdovky mi přišly neatraktivní. Abych ale nebyl pouze negativní...Pokud budete mít štěstí a bude zde dostatek sněhu a ještě lépe čerstvého prašanu, můžete si tu opravdu „zařádit“ ve freeriderových sjezdech do kotle mezi oběma vrcholy. Místa je tu pro ně opravdu dost.

V areálu samozřejmě naleznete školičky na výuku, půjčovny vybavení, servis,...

Najdete zde několik restauračních zařízení v typickém horském stylu a s typickou rakouskou kuchyní.

Pro informaci nealko nápoje začínají na 1,60 EUR (0,2 litru), pivo na cca 3 EUR (0,3 litru) stejně jako polévka. Hlavní jídlo si můžete dopřát v relacích od 3,60 EUR (párek) do 9 EUR (řízek).

*6347*

Celkové hodnoceníPokud v budoucnosti pojedu do oblasti Lungau, navštívím určitě středisko Fanningberg a Katchberg-Aineck (se svojí 8 kilometrů dlouhou sjezdovkou A1).

Do střediska Grosseck-Speiereck zajedu pouze v případě přívalu prašanu. Zaujala mne zde opravdu pouze možnost „volnotrerénových“ sjezdů.

Pokud toto středisko navštívíte a budete si chtít následně odpočinout, doporučuji návštěvu vodního světa v Tamswegu a nebo čistě saunového světa ve vesničce Mariapfar.

*6348* *6349* Testovací jezdec Petr Sojka

Panu Sojkovi moc děkujeme za další report, za který od nás dostal skipas do střediska Grosseck-Speiereck ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete na telefonním čísle 515 917 111.Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + nula = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístu...
Lyžování ve výškách: 975 - 2275 m.n.m
Délka sjezdovek: 116 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %27 %25 %