Reklama

22.02.2018
obrázek

Report - Katschberg 21.1.2018

www.zimni-alpy.cz
Náš testovací jezdec pan Jan Valerián se už popáté vydal do střediska Katschberg. Své zkušenosti a poznatky shrnul v reportu.

reklama

Do lyžařského střediska Katschberg jsme vyrazili letos již po páté. Jezdíme vždy v březnu, kdy je ještě záruka relativně pěkného sněhu, teploty se většinou pohybují mezi 5 a 10 stupni, a na sjezdovkách je málo lidí.

Tentokrát jsme přijeli již v lednu. Přes množství sněhu (na vrcholu uváděno 150 cm, v údolí 60 cm) jsou cesty velice dobře sjízdné i bez řetězů.

Středisku vládnou především červené sjezdovky (50 km). Najdou se však i modré(10 km), nejfrekventovanější Königswiesenbahn, výborná pro začátečníky. Černýchtaké asi 10 km. Pěkná černá vede z vrcholu Tschaneck (2030 m), kterou zvládne i středně zkušený lyžař, a naopak jedna z nejstrmějších černých v Evropě z vrcholu Aineck (2220m). Její horní část je však velmi často zavřená. Vzhledem k množství sjezdovek (70 km), se tady ani týden nenudíme.

Klikněte pro zvětšení
První den, neděle, teploměr ukazuje -10 stupňů, hustě sněží a silně fouká. Proto volíme sjezdovky na hoře Tschaneck a 6ti místné lanovky s bublinou Tschaneckbahn a Gamskogelexpress.

Jezdíme v prašanu, a i přes ne zrovna ideální počasí nám není zima a užíváme si to.

I další dny preferujeme tuto stranu, protože nadále sněží a fouká. Pokud zatoužíme po méně frekventovaných sjezdovkách, stačí vyměnit kryté lanovky za nekryté čtyřsedačky, popř. kotvyv nižších částech, a sjezdovky jsou rázem prázdnější.

Klikněte pro zvětšení
Lanovka na Aineck bývá často v nepříznivém počasí zavřená. Je pouze třísedačková nekrytá. Další slabší lanovkou v tomto jinak velice dobře vybaveném areálu zůstává lanovka ze St. Margarethen, která je dvousedačková nekrytá.

Doufali jsme, že třeba budeme letos překvapeni, a bude nová, ale ne. Vše, ale vyváží krásně dlouhé a široké sjezdovky na této straně, nejdelší „dálnice“ A1, kabinkové lanovky Gipfelbahn a Silverjet a za jasného počasí nádherné výhledy.

Poslední dva dny, kdy se nám ukázalo i sluníčko, jezdíme i na Aineck. V jeho vyšších částech je trochu hustěji, níže však máte pocit, že ostatní jeli někam jinam.

Přestože jsme měli obavy z chladnějšího počasí, oproti březnu, hodnotíme tento týden velice pozitivně.

Sníh je většinou prachový, zasněžování , jak tomu již v březnu občas bývá, netřeba. Hlavní sezóna ještě nezačala, lyžařů je oproti březnu o něco více, ale své místo na sjezdovce si najdeme. Na lanovky nečekámevětšinou vůbec. Poté, co kvůli nepřízni počasí, byla jeden den uzavřena větší část lanovek i na horu Tschaneck, tak se čekací doba prodloužila na 5 minut. A to se pořád ještě dá!

Klikněte pro zvětšení
Testovací jezdec Jan Valerián

Panu Valeriánovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Katschberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna + ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Courmayeur je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Leží na italské straně masivu nejvyšší hory Evropy - Mont Blancu. Díky tomu Courmayeur vedle běžného l...
Lyžování ve výškách: 1224 - 2624 m.n.m
Délka sjezdovek: 36 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %61 %11 %