Reklama

obrázek

Report - Katschberg 7.1.2018

www.zimni-alpy.cz
Do svého oblíbeného střediska Katschberg vyrazil náš testovací jezdec pan Libor Masař. Své poznatky k oblasti shrnul v reportu.

reklama

Na začátku ledna jsme se opět vydali do našeho oblíbeného střediska Katschberg,které leží v malebné oblasti Lungau na pomezí mezi Salcburskem a Korutany.

Z Čech je středisko lehce dostupné po dálnici Tauernautobahn A10 vedoucí od Salcburku na jih. Od sjezdu z dálnice je to pak jen několik kilometrů do střediska. Z Moravy se na Katschberg dostaneme po dálnici S6 a S 36. Z dálnice je to pak cca 90 km po místních komunikacích, ale i tak cca 5 hodin jízdy je stále velmi příjemných.

Klikněte pro zvětšení
Ubytování

Oblast Lungau má širokou nabídku ubytovacích kapacit od apartmánů až po hotely. Pro ty, kteří rádi bydli přímo na kopci nabízí Katschberg několik hotelů a širokou nabídku apartmánů přímo v sedle mezi 2 vrcholy střediska Tschaneck a Aineck. Spoustu ubytovacích kapacit různých cenových kategorií pak nejdete v okolních vesničkách. Letos jsem našli ubytování na statku v městečku Mariapfarr, které se pyšní největším počtem slunečních dní v celém Rakousku.

Středisko

Katschberg se nachází v oblasti Lungau, která zahrnuje ještě další střediska Fanninberg, Grosseck-Speireck a pak nejznámější a nejvýše položený Obertauern. Ačkoliv střediska nejsou lyžařsky propojena, tak vzdálenosti mezi jednotlivými kopci nejsou nijak velké.

Dohromady tato oblast nabízí 300 km sjezdovek. Pokud chcete projet všechna střediska Lungau, pak je třeba zakoupit skipas Lungo. Pokud se spokojíte pouze se 144 km sjezdovek, stačí si zakoupit skipas Skilungau – tento nezahrnuje největší středisko Obertauern.

Klikněte pro zvětšení
Samotný Katschberg nabízí na 2 kopcích Tschaneck a Aineck 70 km sjezdovek všech obtížností. Toto středisko jsem navštívili již několikrát a patří mezi naše oblíbené z toho důvodu, že nabízí velmi dobrý poměr cena/výkonpěkné a široké sjezdovky, které zpravidla nebývají přeplněné.

První den lyžování jsme tradičně začínali na Katschbergu. V této části střediska najdeme pěknou přímou černou sjezdovku Tschaneckpiste. Jedná se o nadstandardně širokou sjezdovku se strmějším začátkem a mírnými teréními vlnami. Zejména hned po ránu bylo na ní skvělé svezení. Dále jsme pokračovali na 6-sedačku Gamskogelexpress, která obsluhuje několik červených sjezdovek se zvlněným profilem, které se v dolní části spojují u dolní stanice lanovky. Délka sjezdovek se pohybuje od 1-1,5 km.

Na Katschbergu nenajdete žádné samoobslužné jídelny, ale staré klasické "Hütten". Na oběd jsem si zašli do oblíbené restaurace Larchenstadl. Nabídka jídel je zde hodně bohatá od klasických polévek, řízek až po pizzu. Ceny od 4,50 za polévku do 13 EUR za řízek.

Klikněte pro zvětšení
Zbylé dny jsme pak po většinou strávili na Ainecku. Nabídka sjezdovek na tomto kopci se mi zdá rozmanitější – sjezdovky jsou členitější, je jich více a zejména jsou delší. Na vrchol se dostaneme na 2 přestupy.

Nejdříve 2-sedačkou Aineckbahn, která by snad od příštího roku měla být nahrazena něčím novějším. Z horní stanice této 2 sedačky vede několik pěkných sjezdovek červené a černé barvy a vzhledem k tomu, že se většina lidí snaží 2-sedačce vyhýbat, tak sjezdovky vydrží téměř po celý den ve velmi dobrém stavu.

Dále směrem k vrcholu vede 8-místní kabinka, která končí cca 800 m pod vrcholem. Odtud se dá sjet zpět do údolí po dálnici A1 nebo přejet po krásné červené Almenabfahrt ke kabince, která vás dostane na vrchol Ainecku.

Klikněte pro zvětšení
Nejdelší sjezdovkou je pak dálnice A1 – tato sjezdovka vede z vrcholu Ainecku až dolů do St.Margarethen. Je to pohodová široká sjezdovka, spíše modročervená se závěrečným prudším úsekem.

Z vrcholu Ainecku pak vede ještě několik širokých červených sjezdovek, které se dolní části spojují do jedné sjezdovky. Na druhou stranu do údolí na Katschberghöhe vede černá Direttissima, která byla letos po dlouhé době otevřená a pak točivá červená sjezdovka č. 11.

Klikněte pro zvětšení
Celkové hodnocení

Přestože počasí nebylo úplně perfektní a převažovala spíše zatažená obloha, tak jsem si díky bohaté sněhové nadílce a menšímu počtu lyžařů na svazích skvěle zajezdili. Středisko mohu doporučit všem od začátečníků až po pokročilé lyžaře a to díky profilu i rozmanitosti sjezdovek. Jako skvělou bych ohodnotil pohodovou atmosféru střediska.

Více informací o středisku najdete na www.katschi.at.

Klikněte pro zvětšení
Testovací jezdec Libor Masař

Panu Masaři moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Katschberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete na telefonním čísle 515 917 111.


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - pět = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Bad Kleinkirchheim leží v pohoří Nockberge a původně lázeňské městečko se stalo jedním z největších lyžařských areálů v Korutanech.

Sjezdovky o celkové délce ...
Lyžování ve výškách: 1100 - 2055 m.n.m
Délka sjezdovek: 103 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %17 %75 %8 %