Reklama

obrázek

Report - Kreischberg 15.3.2017

www.zimni-alpy.cz
Naše testovací jezdkyně paní Krajíčková se vydala na jarní lyžovačku do střediska Kreischberg. Přečtěte si více informací v jejím reportu.

reklama

Poslední možný termín jarních prázdnin, tj. třetí týden v březnu připadnul Brnu. S ohledem na toto pozdní datum a možné teplé počasí jsme volili místo třídenní výpravy do hor. Vyhrálo naše oblíbené místo Turracher Hohe. Ale ještě než jsme tam dorazili, udělali jsme odpolední zastávku ve skiareálu Kreischberg.

Cesta z Brna je příjemná a ubíhá rychle. Přes hraniční přechod Mikulov do Vídně, dále po dálnici A2 směr Graz, u města Neunkirchen sjezd na S6 až do městečka St. Lorenzen ob Murau, které je vzdáleno 7 km za městem Murau a kde se tento skiareál nachází. Celkem jsme najeli 385 km.

Byla středa poledne, teplota u nástupní stanice u parkoviště ve výšce 868 mnm ukazovala 12 stupňů, bylo polojasno.

Cena celodenní permanentky byla přibližně stejná, jako v ostatních střediscích, tedy pro dospělého 42E, pro dítě 21E. My jsme si koupili lístek jen na tři hodiny a už jsme vyjížděli gondoloupro 6 osob nahoru. Bez výstupu v mezistanici jsme se dostali do výšky asi 1 700 mnm. A pak dál, na vrchol Kreischberg 2 002 mnm a různými sjezdy a výjezdy až do nejvyššího bodu tohoto skiareálu do výšky 2 118 mnm.

*6274* *6275* I přesto, že na parkovišti bylo dost aut, na sjezdovkách, kterých je tu 40 km, se lidé rozptýlili.

Úplně dolů jsme za celé odpoledne nesjeli. Stále jsme se drželi nad výškou 1 700mnm, takže ani teplé počasí nám nevadilo. Užívali jsme si sjezdů po různě obtížných sjezdovkách a výjezdů gondolou, sedačkami a kotvami. Pokud je pěkné počasí, jste navíc odměněni krásnými výhledy.

Celý areál na nás působil velmi pěkně, všechny sjezdovky ať už černé, červené či modré byli pěkně upravené a široké, mohli si zde užít jak děti, tak dospělí, je zde snow park, dá se využít jízdy v nafukovacím kruhu.

Jedinou nevýhodou je, že k parkovišti se musí všichni vrátit jen po černých sjezdovkách, nebo samozřejmě mohou volit jízdu dolů gondolou.

*6276*
Klikněte pro zvětšení
Testovací jezdkyně Mirka Krajíčková

Paní Krajíčkové děkujeme za report, za který od nás dostala skipas do střediska Kreischberg ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete na telefonním čísle 515 917 111.Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * dva = deset
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Les Arcs je střediskem známým především sjezdovkou pro rychlostní lyžování. Nachází se uprostřed oblasti Haute Tarentaise v údolí mezi Aiguille Rouge (3.226 m) a Aiguill...
Lyžování ve výškách: 1200 - 3226 m.n.m
Délka sjezdovek: 425 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %39 %39 %22 %