Reklama

obrázek

Report - Mölltal 10.3.2017

www.zimni-alpy.cz
Ledovcové středisko Mölltal si pro svou jarní lyžovačku zvolil náš testovací jezdec pan Kahánek. Bližší informace o areálu shrnul do svého reportu.

reklama

Lyžařské středisko Mölltaler Gletscher najdete ve spolkové zemi Korutany. Lyžuje se zde v nadmořské výšce 2.100 – 3.122 m. Dojet se dá po úzké horské silničce s několika serpentinami vedoucí z Flattachu ( z centra obce ca 7km ).

Vždy prvotřídně upravené sjezdovky a prašan všude, to je realita v jedinečné ledovcové lyžařské oblasti v Korutanech. Lyžařské středisko leží na ledovci, který je jediným ledovcem v této oblasti a je nejvýše položenou oblastí ve východních Korutanech a díky své nadmořské výšce a všem klimatickým podmínkám, je zde garantováno stoprocentní jistota sněhu, která je navíc podporována nově vybudovaným zasněžovacím systémem.

*6378* *6379* Vyjedeme li až na samotný vrchol Shareck (3122m), uvidíme nádherné panoramatické výhledy na okolní zasněžené vrcholky hor. V těsné blízkosti Sonnblick a majestátný Grossglockner, a především protilehlý lyžařský areál Sportgastein.

Mezi největší chloubu patří nejdelší korutanská sjezdovka dlouhá 6 km s převýšením kolem 1000m a zdejší podzemní lanovka - Mölltaler Gletscher Express (délka 4.718 m, převýšení 1.012 m), která nás z údolní stanice vyveze za necelých 8 minut do výšky 2200 m.

Odtud vede 6-ti kabinková lanovka k horní stanici ve výšce 2800 m . Zde je gigantická stavba ze skla a oceli velká Panoramatická restaurace se sluneční terasou a lehátky, která je v příjemném jarním prosluněném počasí úžasným místem pro odpočinek a načerpání energie a občerstvení při celodenním lyžování.

*6380* Bohužel v době naší návštěvy, byť bylo azuro, foukal docela silný nárazový vítr, který byl místy až nepříjemný, takže na relax na lehátku se dalo zapomenout a k odpočinku jsme využili zdejší velkou restauraci s širokým výběrem jídel a jiného občerstvení.

Kdo dává přednost skromnějším rustikálním horských chatám, může poobědvat v Duisburger Hütte, která stojí v půli černé sjezdovky – má příjemný dřevěný lokál a venkovní terasu a domácí kuchyni s rakouskými i korutanskými specialitami.

*6381* Sjezdovky umožňují volné lyžování i lyžování v hlubokém sněhu. Z vrcholu Shareck, na který nás vyveze moderní krytá 6-ti sedačková lanovka Gletcher Jet vede několik sjezdových tratí. Je to západně orientovaná ledovcová pláň a je zde několik variant sjezdu od modré až po černou vedoucí po pravé strané sedačky ve volném terénu se skalkami v dolních partiích s dojezdem k sedačce Klühspies, kde to však bylo v některých partiích obtížně sjízdné, letos přeci jen nebylo sněhu tak jako v minulých letech…navíc předtím dosti silně foukalo, a sníh byl odvát mimo ..:-)

*6382* *6383* Sedačkou Klühspies se dostaneme zpět k horní stanici k Panorama restaurant. Z vrcholu Shareck dále vede červená z počátku s prudším sklonem a tréninková modrá vedoucí podél, mírně šikmo po levé straně, kde ca polovině si lze projet ski-cross a dojet zpět k Panorama restaurant.

Odtud navazuje hlavní, červeno-černě značená trať podél dvousedačky Klühspies. Široká a příjemně klesající sjezdovka se pak láme do stále širokého sportovního hangu, nebo lze využít červeně značený „rodinný“ sjezd, který se odděluje z červené trati Klühspies a pokračuje velmi mírně a široce s výhledem na přehradní nádrž a teprve v poslední třetině se láme do svižnějšího sklonu.

*6384* *6385* Nad jezerem podél nové 4sedačky Alteck s 300 m převýšením klesá výborná příjemně strmá černá sjezdovka s šikanou mezi skalami, větším obloukem ji objíždí červená trať a pak přejezdová cesta vedoucí zpět k sedačce Klühspies. V horní části je pak možnost využít alternativního sjezdu mimo sjezdové tratě ve volném terénu, obzvláště pokud je čerstvý prašan, tak je to to pravé.

Oficiální stránky: www.gletscher.co.at

*6386* *6387* Testovací jezdec pan Kahánek

Panu Kahánkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Mölltaler Gletscher ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete na telefonním čísle 515 917 111.Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * pět = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

La Thuile leží na konci údolí Aosta v blízkosti hranic s Francií v severozápadní Itálii. Před druhou světovou válkou bylo toto městečko živo z těžby černého uhlí (antraci...
Lyžování ve výškách: 1450 - 2652 m.n.m
Délka sjezdovek: 160 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
4 %33 %51 %17 %