Reklama

obrázek

Report - Werfenweng 5.2.2018

www.zimni-alpy.cz
Náš testovací jezdec pan Jan Kopáček si jako další středisko pro testování zvolil areál Werfenweng. Bližší podrobnosti o oblasti přináší ve svém reportu.

reklama

První týden v únoru po předpovědi pěkného počasí jsme vyrazili do menšího střediska Werfenweng. V sobotu jsme zalyžovali v Bad Geisteinu, v neděli ve středisku Rauris a na pondělní cestu zpět do ČR jsme naplánovali lyžovačku ve Werfenwegu. Příjemná změna se odehrávala převážně v počasí, kdy po vydatném sněžení konečně vysvitlo sluníčko a bylo vidět.

Klikněte pro zvětšení
Lyžařské středisko Werfenweng je z Prahy dostupné zhruba za 5 hodin jízdy a za exitem č. 43 z dálnice A10 je pouhých 6 km jízdy.

Klikněte pro zvětšení
Středisko Werfenweg můžeme řadit mezi menší střediska s 27 km sjezdovek, kde převažují zejména červené sjezdovky s nadmořskou výškou 902 - 1.834 m.n.m.

Středisko Werfenweg je rodinná lyžařská oblast nacházející se u malého městečka ležícího na náhorní plošině obklopené vysokými štíty pohoří Tennengebirge v oblasti Pongau na dohled Salcburku.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Celkem se středisko může pyšnit dvěma kabinkovými lanovkami, dvěma sedačkami a pěti vleky. Přepravní kapacita činí 12900 os/h.

Kabinou A se necháte vyvézt na vhlavní vrchol z parkoviště a zde zažijete panoramatický výhled 360 stupňů, což je při hezkém počasí, které panovalo nám, opravdická bomba. Z tohoto vrcholu se cesta rozděluje ke dvěma sedačkovým lanovkám.

Nejvyužívanější je pak sedačka D, která nabízí poměrně mírné svahy, ale zato jsou osluněné, takže zde se vyřádí především rodiny s dětmi. Sjezdovky jsou pěkně široké a přehledné, nejlepší je jednoznačně trať č. 1, která je i nejdelší a její střední část je spíše v barvě černé.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Díky nově vybudované kabince je lyžařský areál dostupný přímo z vesničky Werfenweng. Na dně údolí se rozkládají cvičné louky s dětským parkem.

Lyžuje se na dvou vrcholech Bischlinghohe a Ladenberg.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Také zde můžeme najít atraktivní 1,5 km dlouhý sáňkařský tobogán z mezistanice kabinky Dorfbahn, s ostrými zatáčkami, který je večer uměle osvětlený. To své si zde najdou i skialpinisté a paraglidisté.

Také nás překvapily příjemné ceny za jídlo, když jsme obědvali na vrcholu Bischlinghohe a když se zážitek lyžařský a gastronomický snoubí ještě s perfektním výhledem, je spokojenost zaručena.

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení
Takže sečteno podtrženo. Je to takové malé rodinné středisko se skvělou atmosférou, krásnými výhledy a pohodovými svahy. Takže sportovně naladěný jezdec si zde jeden den poměrně slušně zajezdí, ale na delší dobu to opravdu není. To ovšem naprosto neplatí pokud máte rodinu s dětmi, lze si zde představit i týdenní dovolenou.

Užitečné odkazy:
oficiální web: www.bergbahnen-werfenweng.com

Testovací jezdec Jan Kopáček

Panu Kopáčkovi moc děkujeme za report, za který od nás dostal skipas do střediska Werfenweng ZDARMA.

CHCETE SE TAKÉ STÁT NAŠÍM TESTOVACÍM JEZDCEM A DOSTAT SKIPAS ZDARMA?? NEVÁHEJTE SE REGISTROVAT

Podrobnější info najdete ZDE


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - devět = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Avoriaz leží v blízkosti Ženevského jezera ve středu oblasti Portes du Soleil - Slunečné brány. Tato lyžařská oblast ležící na pomezí Švýcarska a Francie se pyšní největš...
Lyžování ve výškách: 1000 - 2466 m.n.m
Délka sjezdovek: 650 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
6 %26 %58 %15 %