Reklama

Řidičům bez alkoholtestru hrozí ve Francii pokuta až od března

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Paříž 9. října (ČTK) - Pokuty za to, že řidiči ve Francii nemají v povinné výbavě přístroj na zjišťování požití alkoholu (alkoholtestr), budou tamní policisté udělovat až od 1. března 2013. Původní termín 1. listopadu 2012 byl podle ministerstva vnitra odložen, aby řidiči měli čas si pořídit vhodné alkoholtestry, kterých je v zemi zatím nedostatek, sdělila dnes francouzská média.

reklama

Obyvatelé i návštěvníci Francie mají od 1. července nařízeno být při řízení automobilu, kamionu či motocyklu s objemem nad 50 ccm vybaveni přístrojem na kontrolu alkoholu v organismu. Zatím ale těm, kteří opatření nerespektují, hrozí jen napomenutí policistů. Od 1. března ale strážci pořádku vypíší řidiči bez alkoholtestru pokutový bloček na 11 eur (274 korun).

Autoklub České republiky doporučil, aby se lidé před cestou do Francie vybavili alkoholtestry již nyní.

"Z České republiky si s sebou vezměte nejlevnější na trhu dostupný alkoholtestr (například klasickou trubičku na jedno použití) a po přejetí hranic do Francie na nejbližším místě (například na čerpací stanici) zakupte alkoholtestr, který by snad měl splnit všechny podmínky certifikace podle francouzských požadavků (i když lze předpokládat, že se od toho českého nebude lišit)," uvedl v prohlášení Autoklubu ČR jeho představitel Václav Špička.

Francie patří dlouhodobě mezi desítku nejoblíbenějších destinací, kterou volí Češi pro svou dovolenou. V průměru navštíví Francii ročně 170.000 českých turistů, mnozí z nich volí na cestu auto. Ve Francii je legální alkoholová tolerance při řízení motorového vozidla 0,5 promile.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * pět = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Středisko Alpe d'Huez vzdálené 60 km od Grenoblu a 180 km od Lyonu těží ze svého výhodného umístění v jižní části severních Alp. Díky své poloze na jižně orientovaném vys...
Lyžování ve výškách: 1120 - 3330 m.n.m
Délka sjezdovek: 250 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %42 %32 %27 %