Reklama

20.03.2010
obrázek

Saas-Fee: perla Alp

Saas Fee Tourismus
Perly jsou vzácné. Perly jsou žádané. A takovéto perly lze nalézt uprostřed nejvyšších švýcarských hor. 18 čtyřtisícáků střeží Saas-Fee a sousedící osady Saas-Grund, Saas-Almagell a Saas-Balen jako mušle. Dávají tím tomuto údolí jeho nezaměnitelné jméno «Perla Alp». V Saas-Fee platí zákaz vjezdu motorových vozidel, je ovšem autem nebo jinými veřejnými dopravními prostředky dobře přístupné. A navíc: díky uvedení nového tunelu Lötschberg v prosinci 2007 do provozu mají lovci perel ještě daleko rychlejší šanci dostat se tam. Ať už v létě či v zimě.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Urchigská vesnická povaha
Zážitkem je už samotný příjezd přes údolí Saas. Příkrá horská úbočí a hluboké rokle dávají pouze tušit, jaké přírodní síly zde mohou působit. Vesnice Saas-Fee se zákazem vjezdu si dokázala zachovat svoji urchigskou povahu i přes moderní infrastrukturu. Také další osady Saas-Grund, Saas-Almagell (domovina ex-lyžařské hvězdy Pirmin Zurbriggen) a Saas-Balen (kde stojí známý barokní kruhový kostel) si dokázaly zachovat díky starým walliserským dřevěným domkům a stodolám svoji původní vesnickou povahu.

Nejvýše položené metro na světě
Od Saas-Fee se vznáší visutá lanovka Alpin Express a nová lanovka Panorama-Felskinnbahn přímo až k ledovcovému jazyku na Felskinn (3’000 metrů). Odtamtud pak jede metro Alpin, nejvýše položená podzemní kolejová lanovka na světě, až na Mittelallalin. V 3’500 metrech, v nejvýše umístěné otočné restauraci na světě jsou obři Alp nadosah. V tom největším ledovém pavilonu na světě budou návštěvníkům odhalena některá tajemství ledovce.

Milánská světla
«Perla Alp» se pojí k Mischabelkette, s nejvyšší horou na švýcarské půdě, s 4’545 metrů vysokým dómem. Jedinečné panorama na Mittelallalinu sahá až po Bernské a Graubündské Alpy. A při dobrém počasí bývají dokonce vidět i světla italské metropole Milán.

Lyžování na slunci

Zimní paušály "Týdny Allalin“

7 dní ubytování a 6 dní lyžování
od € 314.- v apartmánu a od € 566.- v hotelu.
Více info...
Lyžaři a snowboarďáci, ať už začátečníci, průměrní jezdci nebo profíci zde naleznou sjezdovky odpovídající jejich umu. Saas-Fee a Saaské údolí jsou vždy díky až 3’600 metrů vysoko položeným lyžařským oblastem spolehlivě zasněženy. Většina sjezdovek, které nevedou přes ledovec, jsou uměle zasněžována až 95 zařízeními. Sjezdy v údolí jsou proto v Saas-Fee až do konce sezóny (vždy koncem dubna) zajištěny.

Rodiny vítány
Prázdninová oblast Saas-Fee/ Saaské údolí zve podle záruční pečeti Schweiz Tourismus «Rodiny vítány» s báječnými nabídkami, atraktivními paušály pro rodiny a vtipnými animacemi pro děti v každém prázdninovém období. My se staráme ale i o vaši peněženku: lyžařský pas pro děti do 9 let je zdarma, a ne nadarmo: kde jinde existuje tak široká nabídka vleků v bezprostřední blízkosti vesnice s dětským zábavním parkem?

Sáňkařská dráha Feeblitz
V polovině září 2000 byla v Saas-Fee uvedena do provozu 900 metrů dlouhá zimní a letní sáňkařská dráha «Feeblitz». S rychlostí 40 km/h se letí na saních s pohodlným opěradlem po svahu dolů … obrovská zábava pro mladé i staré. Příkré zatáčky a 360 –ti stupňové kolo ve výšce 9 metrů vám zaručeně pocuchá nervy.
Klikněte pro zvětšení
S 007 v rokli
Zvláštní dobrodružství v každé roční době nabízí ohledání rokle mezi Saas-Fee a Saas-Grund. Tak zvaná Gorge Alpine je «cestou» mezi vzduchem, vodou a skalami. Zaručené dobrodružství bez kontaktu s vodou; dynamická lezecká stezka. Výstup je pozvolný. Brzy se jde ale na to. Skalní stěny vyžadují pozorné našlapování přes skoby, žebříky, kmeny stromů a skály. Dech vyrážející částí jsou Tyroliennes, lanové dráhy à la James Bond. Zajištěni horským průvodcem a zavěšeni na kotouči sklouznete od jedné stěny v rokli k druhé.

Legrace na saních a koloběžce
Sáňkování a jízda na koloběžce se k sobě hodí: Na dvou sanicích se sjíždí v zimě dolů, v létě na dvou kolech. Trasy zůstávají stejné: z Hannigu vede 5 kilometrů dlouhá přírodní cesta do Saas-Fee, z Furggstalden dolů do Saas-Almagell a Saas-Grund je dosažen po 11 kilometrech. Je to jedna z nejdelších sáňkařských drah v Evropě. Mimořádný zážitek: noční sáňkování s fondue a přátelským poklábosením. Ale i nelyžaři jsou hýčkáni: 60 kilometrů denně nově vystopované zimní turistické trasy, 32 kilometrů lyžařských běžeckých tras a 8 kilometrů dlouhá skatingová sjezdovka jsou k dispozici. Saas-Fee má také svůj veřejný krytý bazén, ve kterém se můžete po curlingu nebo běžkování uvolnit.

Tematické turistické stezky
Ještě existují tematické turistické stezky, kde jsou vědomosti a dobrodružství hravě propojeny. Vandrujte třeba po stopách německého spisovatele Carla Zuckmayera. Promenáda mezi alpskými rostlinami je požitkem nejen pro botaniky. O cestě plné zážitků okolo Almagellerhornu s jeho 60 metrů dlouhými visícími mosty bájí děti ještě hodně dlouho. Na okružní cestě Hohsi se setkáte se zdejší lovnou zvěří. Trendem je Kneippovo zařízení v Saas-Fee. «Cesta od Saas-Fee» prozradí mnoho o horské krajině. Okružní cesta «18 čtyřtisícáků okolo Saaského údolí» na 3300 metrech vede právě do této krajiny – a než se nadějete, budete si s horskými obry tykat.
Klikněte pro zvětšení
Zimní paušály "Týdny Allalin“
Turistická centrála Saas-Fee/Saastal Tourismus nabízí atraktivní zimní paušály,které si můžete sestavit stavebnicovým způsobem.Základní nabídka zahrnuje možnosti přenocování v hotelích a klasifikovaných apartmánech v Saas-Fee/Saastal včetně Skipasu.Animační programy „Po stopách vína“, „Cesta časem ledovcovou obcí“ nebo „Putování s pochodněmi“ Vám kromě jiného přiblíží i kulturu a historii kantonu Wallis.
Paušály si můžete objednat za výhodné ceny po celou zimu (také od 2 dnů). Platí od 24.10.2009 do 30.04.2010
• 7 noclehů v hotelu s polopenzí (dvoulůžkový pokoj)
• 7 noclehů v apartmánu (bez stravy)
• 6ti denní Skipas v Saas-Fee
• 1 animační program
V hotelu za cenu od € 566.-
V prázdninovém bytě za cenu od € 314.-

Více informací a on-line rezervace.

-PR-

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět + ? = třináct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Kronplatz je moderní lyžařská oblast ležící 30 km východně od Brixenu. Je soustředěná kolem dokola rozsáhlého, oblého vrcholku stejnojmenné hory(2.275 m). Areál je přístu...
Lyžování ve výškách: 975 - 2275 m.n.m
Délka sjezdovek: 116 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %48 %27 %25 %