Reklama

obrázek

Saas-Fee: perla Alp

Saas Fee Tourismus
Perly jsou vzácné. Perly jsou žádané. A takovéto perly lze nalézt uprostřed nejvyšších švýcarských hor. 18 čtyřtisícáků střeží Saas-Fee a sousedící osady Saas-Grund, Saas-Almagell a Saas-Balen jako mušle. Dávají tím tomuto údolí jeho nezaměnitelné jméno «Perla Alp». V Saas-Fee platí zákaz vjezdu motorových vozidel, je ovšem autem nebo jinými veřejnými dopravními prostředky dobře přístupné. A navíc: díky uvedení nového tunelu Lötschberg v prosinci 2007 do provozu mají lovci perel ještě daleko rychlejší šanci dostat se tam. Ať už v létě či v zimě.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Urchigská vesnická povaha
Zážitkem je už samotný příjezd přes údolí Saas. Příkrá horská úbočí a hluboké rokle dávají pouze tušit, jaké přírodní síly zde mohou působit. Vesnice Saas-Fee se zákazem vjezdu si dokázala zachovat svoji urchigskou povahu i přes moderní infrastrukturu. Také další osady Saas-Grund, Saas-Almagell (domovina ex-lyžařské hvězdy Pirmin Zurbriggen) a Saas-Balen (kde stojí známý barokní kruhový kostel) si dokázaly zachovat díky starým walliserským dřevěným domkům a stodolám svoji původní vesnickou povahu.

Nejvýše položené metro na světě
Od Saas-Fee se vznáší visutá lanovka Alpin Express a nová lanovka Panorama-Felskinnbahn přímo až k ledovcovému jazyku na Felskinn (3’000 metrů). Odtamtud pak jede metro Alpin, nejvýše položená podzemní kolejová lanovka na světě, až na Mittelallalin. V 3’500 metrech, v nejvýše umístěné otočné restauraci na světě jsou obři Alp nadosah. V tom největším ledovém pavilonu na světě budou návštěvníkům odhalena některá tajemství ledovce.

Milánská světla
«Perla Alp» se pojí k Mischabelkette, s nejvyšší horou na švýcarské půdě, s 4’545 metrů vysokým dómem. Jedinečné panorama na Mittelallalinu sahá až po Bernské a Graubündské Alpy. A při dobrém počasí bývají dokonce vidět i světla italské metropole Milán.

Lyžování na slunci

Zimní paušály "Týdny Allalin“

7 dní ubytování a 6 dní lyžování
od € 314.- v apartmánu a od € 566.- v hotelu.
Více info...
Lyžaři a snowboarďáci, ať už začátečníci, průměrní jezdci nebo profíci zde naleznou sjezdovky odpovídající jejich umu. Saas-Fee a Saaské údolí jsou vždy díky až 3’600 metrů vysoko položeným lyžařským oblastem spolehlivě zasněženy. Většina sjezdovek, které nevedou přes ledovec, jsou uměle zasněžována až 95 zařízeními. Sjezdy v údolí jsou proto v Saas-Fee až do konce sezóny (vždy koncem dubna) zajištěny.

Rodiny vítány
Prázdninová oblast Saas-Fee/ Saaské údolí zve podle záruční pečeti Schweiz Tourismus «Rodiny vítány» s báječnými nabídkami, atraktivními paušály pro rodiny a vtipnými animacemi pro děti v každém prázdninovém období. My se staráme ale i o vaši peněženku: lyžařský pas pro děti do 9 let je zdarma, a ne nadarmo: kde jinde existuje tak široká nabídka vleků v bezprostřední blízkosti vesnice s dětským zábavním parkem?

Sáňkařská dráha Feeblitz
V polovině září 2000 byla v Saas-Fee uvedena do provozu 900 metrů dlouhá zimní a letní sáňkařská dráha «Feeblitz». S rychlostí 40 km/h se letí na saních s pohodlným opěradlem po svahu dolů … obrovská zábava pro mladé i staré. Příkré zatáčky a 360 –ti stupňové kolo ve výšce 9 metrů vám zaručeně pocuchá nervy.
Klikněte pro zvětšení
S 007 v rokli
Zvláštní dobrodružství v každé roční době nabízí ohledání rokle mezi Saas-Fee a Saas-Grund. Tak zvaná Gorge Alpine je «cestou» mezi vzduchem, vodou a skalami. Zaručené dobrodružství bez kontaktu s vodou; dynamická lezecká stezka. Výstup je pozvolný. Brzy se jde ale na to. Skalní stěny vyžadují pozorné našlapování přes skoby, žebříky, kmeny stromů a skály. Dech vyrážející částí jsou Tyroliennes, lanové dráhy à la James Bond. Zajištěni horským průvodcem a zavěšeni na kotouči sklouznete od jedné stěny v rokli k druhé.

Legrace na saních a koloběžce
Sáňkování a jízda na koloběžce se k sobě hodí: Na dvou sanicích se sjíždí v zimě dolů, v létě na dvou kolech. Trasy zůstávají stejné: z Hannigu vede 5 kilometrů dlouhá přírodní cesta do Saas-Fee, z Furggstalden dolů do Saas-Almagell a Saas-Grund je dosažen po 11 kilometrech. Je to jedna z nejdelších sáňkařských drah v Evropě. Mimořádný zážitek: noční sáňkování s fondue a přátelským poklábosením. Ale i nelyžaři jsou hýčkáni: 60 kilometrů denně nově vystopované zimní turistické trasy, 32 kilometrů lyžařských běžeckých tras a 8 kilometrů dlouhá skatingová sjezdovka jsou k dispozici. Saas-Fee má také svůj veřejný krytý bazén, ve kterém se můžete po curlingu nebo běžkování uvolnit.

Tematické turistické stezky
Ještě existují tematické turistické stezky, kde jsou vědomosti a dobrodružství hravě propojeny. Vandrujte třeba po stopách německého spisovatele Carla Zuckmayera. Promenáda mezi alpskými rostlinami je požitkem nejen pro botaniky. O cestě plné zážitků okolo Almagellerhornu s jeho 60 metrů dlouhými visícími mosty bájí děti ještě hodně dlouho. Na okružní cestě Hohsi se setkáte se zdejší lovnou zvěří. Trendem je Kneippovo zařízení v Saas-Fee. «Cesta od Saas-Fee» prozradí mnoho o horské krajině. Okružní cesta «18 čtyřtisícáků okolo Saaského údolí» na 3300 metrech vede právě do této krajiny – a než se nadějete, budete si s horskými obry tykat.
Klikněte pro zvětšení
Zimní paušály "Týdny Allalin“
Turistická centrála Saas-Fee/Saastal Tourismus nabízí atraktivní zimní paušály,které si můžete sestavit stavebnicovým způsobem.Základní nabídka zahrnuje možnosti přenocování v hotelích a klasifikovaných apartmánech v Saas-Fee/Saastal včetně Skipasu.Animační programy „Po stopách vína“, „Cesta časem ledovcovou obcí“ nebo „Putování s pochodněmi“ Vám kromě jiného přiblíží i kulturu a historii kantonu Wallis.
Paušály si můžete objednat za výhodné ceny po celou zimu (také od 2 dnů). Platí od 24.10.2009 do 30.04.2010
• 7 noclehů v hotelu s polopenzí (dvoulůžkový pokoj)
• 7 noclehů v apartmánu (bez stravy)
• 6ti denní Skipas v Saas-Fee
• 1 animační program
V hotelu za cenu od € 566.-
V prázdninovém bytě za cenu od € 314.-

Více informací a on-line rezervace.

-PR-

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři + čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Menší lyžařské středisko v blízkosti českých hranic u obce Neukirchen a Lam. Nabízí zajímavé převýšení téměr 400 metrů (větší než na blízkém Velkém Javoru). ...
Lyžování ve výškách: 657 - 1050 m.n.m
Délka sjezdovek: 6 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %50 %25 %