Reklama

obrázek

SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach je „nejlepší lyžařskou oblastí na světě“

www.zimni-alpy.cz
Region SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach dostal ocenění za nejlepší lyžařské středisko na světě. Můžete vyzkoušet luxusní gondolu BMW, nebo degustovat víno na čerstvém firnu.

reklama

Sjezdovky údolí Zillertal jsou i nejlepší: V sezóně 2012/13 si vzal server skiresort.de, největší testovací portál lyžařských středisek na světě, region SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach pod lupu. Při testování, které obnášelo 120 lyžařských oblastí z jedenácti zemí, obdržel region SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach vedle třech dalších regionů Tyrolska ocenění „nejlepší lyžařské středisko na světě“.

Pět hvězdiček obdržel za:
 • velikost lyžařské oblasti
 • nabídku sjezdovek
 • upravenost střediska
 • jistotu sněhu
 • kvalitu lanovek a vleků

 • V prosinci se rozjela v regionu Zillertal nová šesti- a osmisedačková lanovka s vyhřívanými sedadly. Do pětihvězdičkové kategorie se řadí SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach podle skiresort.de mimo jiné i díky nabídce pro rodiny, začátečníky, znalce, milovníky freeridu a snowparků. Průměrná hodnota 4,7 napříč všemi oblastmi hodnocení značí, že kvalita je na vysoké úrovni. Dvojitou jistotu sněhu zaručuje na jedné straně nadmořská výška až 2500 m. n.m., na druhé straně skutečnost, že 90 % sjezdovek je technicky zasněžit.

  Plný počet bodů má SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach na skiresort.de i v kategorii orientace, čistota, horské restaurace a ubytování v blízkosti sjezdovky. Chata Kristalhütte byla od serveru skiresort.de označena titulem „nejlepší lyžařská chata“ a chata Wedelhütte titulem „nejlepší vinný sklep“. Obě chaty jsou centrem řady akcí ve středisku.

  Klikněte pro zvětšení
  Luxusní gondola BMW a kouzlo chat údolí Zillertal

  Od brzké zimy se můžete v horské oblasti Hochzillertal vznášet s nesrovnatelným „pocitem BMW“. Je to možné díky exkluzivní gondole pro dva – s koženými sedadly, ozvučením, navigací a topením. Světová novinka vytvářející pocit z jízdy srovnatelný se sedmičkovým BMW se nachází doposud výhradně ve středisku SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach.

  Jak se k tomu fanoušci BMW dostanou? Gondolu je možné si jednoduše zarezervovat na www.vipgondel.at nebo www.ski-optimal.at. V balíčku je kromě jízdy gondolou i rezervované parkovací místo v údolní stanici, jakož i speciální doprava do exkluzivní čekárny u lanovky. Hosté BMW si připijí šampaňským, dokud není gondola připravena.

  Sedmičková luxusní gondola BMW je světová novinka a do skiregionu Zillertal není umístěna náhodou. SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach se řadí k nejlepším skiregionům s jistotou sněhu na sjezdovkách, skvělou infrastrukturou a kulturou na horských chatách na vysoké úrovni.

  Klikněte pro zvětšení
  Chata Wedelhütte s gourmet restauraci Premium Lounge a vinným sklepem leží v nadmořské výšce 2350 m. Pouze několik málo sjezdových kilometrů vzdálená je chata Kristallhütte. Kdo chce po jízdě sedmičkovou gondolou BMW a návratu na chatu Kristall- nebo Wedelhütte zažít něco ještě více neobvyklého, rozhodne se nejlépe pro přenocování. Ticho hor, panoramatická venkovní sauna a sklenice vína u krbu naladí hosty na příjemnou noc. Gondola je v provozu až do 26. dubna.

  „Ochutnávka“ firnových sjezdovek v rámci vinařského poháru Wedel Cup v Hochzillertalu

  Když v oblasti SKi-optimal Hochzillertal Kaltenbach známí vinaři vymění sudy za lyže, jedná se pouze o akci Wedel Cup (27.-29.3.2014), na kterou zve středisko již potřetí. Přináší „muže vinohradů“ do Hochzillertalských hor. V letošním roce začíná akce ve čtvrtek ochutnávkou vín včetně sedmibodového degustačního menu v hostinci Landgasthof Linde v obci Stumm.

  Klikněte pro zvětšení
  V pátek je na programu tisková konference na chatě Wedelhütte, než se dostanou na scénu sranda-závody na lyžích. Poté následuje znamenitý brunch s prezentací vín na chatě Wedelhütte. Sobota začíná „rozcvičkou“ u chaty Kristallhütte a druhou soutěží - během obřími brankami. U bufetu na chatě Kristallhütte budou následně vyhlášení vítězové vinařského Wedel Cups. Kromě vinařů jsou na tento víkend zváni i všichni znalci a milovníci vína.

  V oblasti Hochzillertal Kaltenbach si můžete prodloužit lyžování. Až do 26. dubna jsou turnikety otevřené a připraví Vám zážitky z lyžování na „jemně odtávajícím“ firnu.

  Více informací najdete na www.hochzillertal.com

  Komentáře k článku

  Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

  Přidat nový komentář k článku

  ? - sedm = tři
  Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
  Výsledek zadejte číslicí.
  Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

  Reklama

  články

  ski
  atlas

  Molltal a jeho ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí ve východních Korutanech, nachází se 180 km jižně od Salzburku v národním parku Hohe Tauern. V údolí Mölltal...
  Lyžování ve výškách: 1945 - 3122 m.n.m
  Délka sjezdovek: 18 km
  ZelenéModréČervenéČerné
  zelenamodracervenacerna
  0 %28 %44 %28 %