Reklama

Slovenská lyžařská střediska zaznamenala vyšší návštěvnost

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Bratislava 7. ledna (ČTK) - Největší turistická střediska na Slovensku zaznamenala na přelomu minulého a letošního roku více návštěvníků než před rokem. Lepší výsledky zaznamenali podnikatelé ve Vysokých i Nízkých Tatrách, které patří k nejvíce navštěvovaným turistickým regionům v zemi. Vyplývá to z vyjádření představitelů cestovního ruchu, které oslovila ČTK.

reklama

Související

Související pohoří: 
Do Vysokých Tater přijelo podle výkonné ředitelky oblastní organizace cestovního ruchu Lenky Maťašovské o pět až deset procent lidí více než před rokem. Většinu návštěvníků tvořili Slováci, stoupl i počet polských turistů. "Důvodem bylo to, že na polské straně Tater byl nedostatek sněhu," poznamenala Maťašovská.

Čeští turisté, kteří jsou na Slovensku nejpočetnější zahraniční klientelou pro místní hoteliéry, jezdí lyžovat do nejvyššího pohoří země hlavně o jarních školních prázdninách. Více Čechů pak podle Maťašovské zavítá do Vysokých Tater v létě.

Společnost Tatry mountain resorts (TMR), která je na Slovensku největší firmou podnikající v cestovním ruchu, zaznamenala ve svém středisku v Tatranské Lomnici v závěru loňska rekordní počet návštěvníků. Marketingová manažerka TMR Zuzana Fabianová uvedla, že kromě polských turistů přibylo také hostů ze zemí bývalého Sovětského svazu. Dodala, že klienti firmy měli větší zájem o luxusnější hotely. TMR na Slovensku vlastní lyžařská střediska ve Vysokých i Nízkých Tatrách, v Česku se podílí na provozu areálu Špindlerův Mlýn.

Svátky na konci roku jsou pro provozovatele vleků a lanovek, hoteliéry nebo restaurace jedním z nejdůležitějších období zimní turistické sezony. Po skončení silvestrovských pobytů návštěvnost skiareálů klesá, zlevňují také permanentky, které jsou během silvestrovských pobytů obvykle dražší než po zbytek sezony. Další nápor lyžařů očekávají horská střediska během jarních školních prázdnin, které v Polsku začínají už příští týden.

Vyšší návštěvnost hor se odrazila v nárůstu počtu úrazů. Členové slovenské horské služby v uplynulých dvou týdnech vyrazili k 241 případům, což proti předchozímu roku představuje zvýšení počtu zásahů o 7,5 procenta.

boa mol

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * pět = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Reiteralm je poledním vrcholem lyžařské houpačky, která vleky spojuje 4 vrcholy v okolí známého lyžařského střediska Schladming (Hauser Kaibling - Plainai - Hochwurzen - ...
Lyžování ve výškách: 800 - 1860 m.n.m
Délka sjezdovek: 27 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %15 %78 %7 %