Reklama

obrázek

Sněhové zpravodajství 16.4.2015

www.Zimni-Alpy.cz
Střediska zachutila letního počasí, v údolí bylo až 20 stupňů a mrzlo až ve výšce nad 3.000 m. Mnoho středisek již zimní sezónu ukončilo, další je budou následovat během víkendu. Dobré podmínky najdete na severně orientovaných svazích, i když v odpoledních hodinách sníh rychle měkne.

reklama

V rakouských Alpách bylo ve čtvrtek převážně slunečno s občasnými mraky. I přes to, že mnoho středisek již není v provozu, stále najdete sjezdovky s dobrými podmínkami.

Poprvé tento týden zakryly mraky teplé slunce nad francouzskými Alpami a díky tomu se zpomalilo tání. Pro mnoho středisek je tento víkend posledním ze sezóny.

I švýcarská střediska pomalu zavírají, ta, ve kterých se ještě lyžuje, nabízejí docela dobré podmínky.

Italské Alpy mají podobné podmínky jako ty rakouské. Přes občasné mraky prosvítá sluníčko.

Rakouské Alpy

Mnoho středisek již ukončilo svoji zimní sezónu, ale stále najdete místa, kde si dobře zalyžujete. Čtvrtek 16.4. byl převážně slunečný s mírnou oblačností. Teploty se pohybovaly vysoko, místy dosahovaly až 15 stupňů.

Ledovcová střediska jsou stále v provozu, najdete zde typické jarní podmínky. Obergurgl (20/130 cm), St. Anton (60/345 cm) a Ischgl (0/150 cm) nabízí dle sněhového zpravodajství dobrý sníh ve vyšších polohách, v odpoledních hodinách je rozbřidlý a těžký.

Lepší a pevnější sníh najdete v oblastech, které jsou ve vyšší nadmořské výšce. Patří mezi ně Pitztal (312/355 cm), Kaunertal (288/394 cm), Stubai (5/265 cm) a Hintertux (20/290 cm).

Na svazích kolem 2500 m by mělo o víkendu bohužel pršet, na výše položených sjezdovkách by mohlo dle sněhového zpravodajství napadnout trochu sněhu.

Francouzské Alpy

Po týdnu plném slunečných paprsků se nad francouzskými Alpami objevily mraky, které také přinesly lehký déšť.

Nižší svahy trpí nedostatkem sněhu, takže je pravděpodobné, že mnoho z nich ukončí sezónu tento víkend.

Ale hlavu vzhůru, perfektní lyžování nabízí střediska Val Thorens (110/225 cm) a Tignes (76/180 cm), která díky vysoké nadmořské výšce disponují kvalitním sněhem.

Dobré podmínky mají v současné době i střediska z oblasti Paradiski - je to Arcs (45/200 cm) a La Plagne (10/180 cm) - lepší sníh je samozřejmě ve vyšších polohách. Na níže položených tratích je sněhu již málo, ale sjezdovky by měly být v provozu až do 26. dubna.

V příštích dnech bohužel očekáváme příval deště, na sjezdovkách nad 2500 m by mohlo dle sněhového zpravodajství přes víkend připadnout až 30 cm.

Švýcarské Alpy

Švýcarská lyžařská sezóna již také pomalu končí a to hlavně kvůli teplému počasí z minulého týdne, kdy sníh rychle tál. Čtrtek 16.4. byl více oblačný a v pátek očekáváme pod 2500 m déšť.

Nejlepší podmínky najdete ve středisku Samnaun (35/190 cm), které je propojeno s rakouským Ischglem. Samnaun by mělo být otevřené až do května a díky současnému sněhovému základu je to také pravděpodobné.

Horní svahy střediska Verbier (0/260 cm) jsou v dobrém stavu, horší je návrat dolů do údolí. Během noci sníh zmrzne, ale během dne ho sluníčko trochu zmekčí.

Poslendí víkend sezóny plánují střediska Grimentz/Zinal (30/225cm), Davos/Klosters (19/185cm), Saas Fee (12/370cm) a Wengen (0/135cm).

Italské Alpy

I mnoho italských středisek bude tímto víkendem ukončovat sezónu. Mnoho střeidsek má také přes týden zavřeno, aby uchovala kvalitní sníh na víkendy a patří mezi ně Sauze d´Oulx (40/80 cm), Sestriere (40/80 cm), Cesana a Claviére (40/80 cm).

Zbývající otevřená střediska Cervinia (30/270 cm) a Val Senales (35/320 cm) jsou v provozu celý týden. Dobrý sníh vám zajistí výše položené svahy, na kterých je dopoledne sníh pevnější a v odpoledních hodinách kvůli stoupajícím teplotám měkne. Navzdory vzrůstajícím teplotám je v provozu stále dostatek vleků.

Přes víkend by mělo pršet i v Itálii, ve výše položených střediscích, jako je například Cervinia, by se lyžaři mohli dle sněhového zpravodajství dočkat až 30 cm nového sněhu.

Německé Alpy

V současné době jsou v Německu velmi omezené možnosti lyžování, v provozu je Garmisch (0/435 cm) a Oberstdorf (0/130 cm). Jižně orientované sjezdovky jsou odpoledne hodně měkké.

V pátek a v sobotu by mělo bohužel pršet a to až do 2500 mnm, což bude mít za následek další úbytek sněhu. Pokud bude dostatek sněhu, střediska by měla být v provozu až do 3. května.

Zdroj: www.skiclub.co.uk

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - dva = dva
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Molltal a jeho ledovec je nejvýše položenou lyžařskou oblastí ve východních Korutanech, nachází se 180 km jižně od Salzburku v národním parku Hohe Tauern. V údolí Mölltal...
Lyžování ve výškách: 1945 - 3122 m.n.m
Délka sjezdovek: 18 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %44 %28 %