Reklama

obrázek

Spojení Kaprun/Maiskogel s ledovcem Kitzsteinhorn

www.zimni-alpy.cz
Ledovec Kitzsteinhorn a rodinný areál Maiskogel budou propojeny gondolou. Ledovec tak bude přístupný z údolí Kaprunu. Spojení bude nejdelší ve východní části Alp.

reklama

Provozovatelé lanovek plánují ve středisku Kaprun velkou změnu. Kaprun plánuje vystavět spojení gondolou ze střediska přes Maiskogel až nahoru na ledovec Kitzsteinhorn. Prvním krokem je spojení dvou provozovatelů lanovek, které proběhne na podzim 2017. Společně s tím bude probíhat detailní plánování stavby. Ambiciozní plán spojení ledovce Kitzsteinhorn a střediska Kaprun by měl být hotový v prosinci 2019.

Pokud se řekne Kaprun, každý si okamžitě vybaví dvě hory a dvě oblasti pro lyžování: Kitzsteinhorn, první ledovcové středisko rakouských Alp s výbornými nabídkami pro zážitky během celého roku, a Maiskogel, rodinné středisko dostupné přímo z centra.

Plán spojit lanovkou tyto dvě hory a tak snadněji zpřístupnit Kitsteinhorn z údolí, existuje již desítky let. V současnosti probíhá jednání s majiteli pozemků a stejně tak jako další procesy potřebné pro realizaci celé akce. Prvním krokem je propojení dvou provozovatelů lanovek, které je plánované na září 2017.

Klikněte pro zvětšení

Z Kaprunu až na ledovec KitzsteinhornAktuální výstavba lanovek bude probíhat ve dvou krocích: Na jaře 2018 začnou zemní práce pro nové spojení. Nejdříve bude otevřena 10místná gondola s prostřední stanicí na Maiskogel v prosinci 2018, o rok později povede gondola z Maiskogel až na Langwiedboden na ledovci Kitzsteinhorn.

V prosinci 2019 bude tedy možné jet gondolou na vrchol regionu Salzburg na ledovec Kitzsteinhorn v nadmořské výšce 3029 m přímo z centra střediska Kaprun.

Nové spojení gondolou bude nejdelší ve východní části AlpNové propojení gondolou nabere novou dimenzi cestování v oblasti Zell am See-Kaprun. V roce 1965 bylo otevřeno první spojení na ledovec tím, že se vystavila první kabinka a instalovalo se pět panoramatických kamer.

Nová gondola bude reprezentovat rovněž největší převýšení 2260 m. Lanovky Gletscherjet, které vycházejí z údolí Kaprun (6 km od centra), budou v provozu jako doposud a v průběhu roku. Nová gondola na Maiskogel bude v provozu i v létě.

Zdroj: www.kitzsteinhorn.at


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - pět = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Ga-Pa je nejznámější německé lyžařské středisko ležící v Bavorských Alpách. Jeho nejvýše položenou částí je plateau pod vrcholem Zugspitze, kde se část sjezdovek nachází ...
Lyžování ve výškách: 2000 - 2720 m.n.m
Délka sjezdovek: 20 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %35 %65 %0 %