Reklama

obrázek

Tatranská střediska na Slovensku začala zlevňovat skipasy

ČTK/www.sportovninoviny.cz

Košice (Slovensko) 2. března (ČTK) - Některá slovenská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách výrazně zvýhodnila lyžování a nabízejí za cenu jednodenního lístku dvojdenní skipasy. Společnosti Tatranské lanové dráhy a Jasná Nízké Tatry však nabídku zveřejnily jen na polských verzích svých internetových stránek. I když lyžaři z jiných zemí mají možnost také jezdit se slevou, o výhodné akci se většinou nedozvědí. Postup středisek podle Slovenské obchodní inspekce může být v rozporu s dobrými mravy.

reklama

Akce, která začala v minulém týdnu a platí do 8. března, umožňuje po nákupu jednodenního skipasu lyžovat druhý den zdarma. Slevu získá zájemce, jenž vyplní formulář na internetu. Podobně jako informace o samotné nabídce, byl i formulář v pondělí dopoledne zveřejněný jen v polské mutaci internetových stránek.

"Kdokoliv si formulář vyplní, může akci využít," uvedla mluvčí obou společností Katarína Šarafínová. Střediska podle ní zveřejnila nabídku záměrně jen v polských verzích svých stránek, aby snížila letošní velký výpadek turistů z této země.

Akce platí například v lyžařských centrech Jasná pod Chopkem, v Lomnickém sedle, na Hrebienku či Skalnatém plese. Nabídka již podle Šarafínové do středisek přilákala více polských návštěvníků.

Mluvčí Slovenské obchodní inspekce Danuša Krkošová upozornila, že není možné, aby jakákoliv firma zvýhodňovala jen určitou skupinu zákazníků. "Bylo by to v rozporu s dobrými mravy," uvedla.

Společnosti Jasná Nízké Tatry a Tatranské lanové dráhy kontroluje finanční skupina J&T. Právě jejich střediska podle šéfa Sdružení cestovního ruchu Vysoké Tatry Petra Chudého intenzivně pocítila prudký pokles počtu návštěvníků u Polska.

Méně lyžařů z Česka, Polska a Maďarska přijelo letos na Slovensko zejména kvůli oslabení okolních měn. Ty vůči euru, které Slovensko zavedlo od 1. ledna, ztratily často desítky procent. Lyžaři z rusky hovořících zemí zase upřednostnili alpské státy. Například Rakousko pro ně připravilo výhodné balíčky pobytů.

Podpora polských lyžařů na úkor českých a maďarských milovníků zimních sportů může souviset i s relativní blízkosti Tater pro obyvatele Polska. Poláci mohou na jednodenní či víkendové pobyty do slovenských lyžařských center přijíždět mnohem snáze než obyvatelé Česka a Maďarska, kteří při cestě do Tater musí urazit nejméně sto, ale většinou mnohem více kilometrů.


 
Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Obereggen je lyžařskou oblastí ležíci v sousedství známějšího Val di Fiemme. Areál s celkem 44 km tratí nad Obereggen nazvaný Ski Center Latemar vleky propojuje tři lokal...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 47 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %57 %15 %