Reklama

TMR: Na Chopoku v Tatrách se v zimě otevřou nové moderní lanovky

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Návštěvníky Nízkých a Vysokých Tater přivítá v letošní zimní sezoně řada novinek, například ve středisku Jasná Nízké Tatry přibyly tři nové lanovky.

reklama

Související

Související články: 
Související pohoří: 
Související střediska: 
Na severní straně hory Chopok vede nově 24místná kabinová lanovka, jež využívá nejmodernější technologie. Otevřou se také další kilometry technicky zasněžovaných tras na Chopoku. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to sdělila společnost Tetry mountain resorts.

Severní a jižní stranu druhého nejvyšší vrcholku Nízkých Tater propojí lanovky. Oproti minulosti ale budou modernější a luxusnější, slibuje TMR. "Tou nejvýznamnější a přelomovou je 24místná lanovka Funitel, která využívá nejmodernějších technologií na světě. Největrnější místo Slovenska tak bude garantovat přepravu během celé sezóny," uvedl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Zajímavostí lanovky je upevnění kabiny na dvou lanech, což kromě zvýšení bezpečnosti dovoluje přepravu i ve větrném počasí. Systém umožňuje jízdu lanovky při rychlosti větru až do 120 kilometrů za hodinu.

Novinkou na Slovensku bude i použití lanovkového systému Twinliner. Jde o lyžařský výtah, který zabezpečí přesun lyžařů a snowboardistů z Bielej Púte na Priehybu do údolní stanice Funitelu tak, aby mohli touto lanovkou pokračovat v jízdě dále na Chopok. Součástí propojení severu a jihu Chopoku je zároveň 15místná lanovka v lokalitě Kosodrevina - Chopok Juh.

Lyžařská střediska v Tatrách se oficiálně otevřou 1. prosince. V zimní sezóně 2011/2012 Tatry navštívilo více než 800.000 turistů. Investice společnosti TMR v letošním roce dosáhly 44 milionů eur, za posledních šest let pak společnost investovala ve skiareálech 150 milionů eur.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

pět * ? = patnáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Mladé Buky jsou poměrně novým střediskem ležícím 5 km od Trutnova u hlavní silnice směrem na Pec pod Sněžkou. Lyžařské středisko se rozkládá v okolí obce na loukách pod Č...
Lyžování ve výškách: 470 - 580 m.n.m
Délka sjezdovek: 5 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %75 %25 %0 %