Reklama

obrázek

Tux Finkenberg: emoce v bílém!

Turismusverband Tux-Finkenberg
Stejně jistě jako hory najdete v ledovcovém regionu Tux-Finkenberg i sníh. Díky nadmořské výšce až 3.250 metrů můžete u nás vždy počítat se zasněženou zimní krajinou.

reklama

Související

Pečlivě upravené sjezdovky, moderní přepravní zařízení a pestrá nabídka aprés-ski zábavy se postarají o nezapomenutelnou zimní dovolenou. Tux-Finkenberg zkrátka je a jistě zůstane nejvíc „cool“ alpskou lyžařskou destinací se 100% garancí sněhu.

Na úplném konci zillertalského údolí začíná zimní svět Tuxertal. Poklidné vesničky Finkenberg, Tux a Hintertux nabízejí zimním návštěvníkům přesně to, co od skvěle prožité zimní dovolené očekávají – nádhernou krajinu oděnou v bílém kabátě, upravené sjezdovky, mnoho možností pro zábavu mimo sjezdovky a skvělé ubytování.

Svět lyžování a ledovců Zillertal 3000

245 km pečlivě upravovaných sjezdovek, 74 moderních vleků a lanovek a více než 30 možností pro občerstvení – to všechno má každý příznivec zimních sportů v Tuxertalu každý den k dispozici. Putování po nejrozsáhlejší vleky propojené lyžařské oblasti celého zillertálského údolí začíná výjezdem z Tuxu kabinkou o kapacitě 150 osob - ta vás vyveze na prosluněnou pláň Rastkogel. Pak na vás čeká spousta možností: počínaje nejprudší rakouskou sjezdovkou „Harakiri“ až po freestyle park Vans Penken Park v areálu Penken Finkenberg.
A pozor! V areálu na vás čeká i zbrusu nová 6sedačka Katzenmoos ve Finkenbergu.
Klikněte pro zvětšení
Tratí vinoucí se lesem dojedete k perfektně upraveným tratí na planině Eggalm. Zejména příznivci jízdy v prachovém sněhu a specialisté na členité sjezdovky budou celou oblastí Eggalm nadšeni. Zasněžované sjezdy do Tux-Vorderlanersbach a Tux Lanersbach jsou pak pro každého lyžaře tím pravým potěšením.

Ledovec Hintertux – 3000 metrů nad mořem

Kouzelný svět z ledu a sněhu můžete objevovat každý den na ledovci Hintertux - v jediném rakouském celoročně otevřeném lyžařském areálu.
Klikněte pro zvětšení
Toto mnohokrát oceněné středisko láká 86 kilometry báječných sjezdovek, panoramatickou vyhlídkovou terasou ve výšce 3.250 metrů a ultramoderními lanovkami. Novinkou letošní sezóny je 10místná kabinka vedoucí na Gefrorene Wand. A vyvrcholením skvělého dne stráveného na ledovci je nejdelší sjezd v celém zillertálském údolí – 12 km z ledovce až do vesničky Hintertux – skutečný lyžařský požitek.
Novinka na Sommerbergu!!! Rookiepark - snowpark pro začínající příznivce freestylu!!!

Ale i nelyžařům má ledovec Hintertux co nabídnout - celosvětově ojedinělý přírodní ledový palác ve výšce 3.200 metrů. Okouzlí vás hrou barev na pozadí ledovcové modře. A kdo by se krásy ledovce po návštěvě ledovcového paláce ještě dostatečně nenabažil, tak se může ponořit do světa pod ledovcem. Jeskyně Spannagelhöhle je bránou do světa, který se nalézá pod věčným ledem.

Zábava mimo sjezdovky

Nejen lyžaři a snowboardisté prožívají v Tux-Finkebergu nezapomenutelné chvíle. I příznivci dalších zimních aktivit se budou cítit v ledovcovém regionu na tom správném místě. Nespočet zimních cest láká k objevování nejkrásnějších míst pohádkové zimní krajiny v Tuxertalu. Upravované zimní cesty zavedou ty, kteří hledají klid odpočinek, do nedotčené přírody. Romantický pěší výlet po některé ze zimních cest o celkové délce 68 km poskytne vaší mysli odpočinek a relaxaci.
Klikněte pro zvětšení
Ale ani nelyžařská zábava na sněhu a ledu není vyloučena. Sjezd jedné ze tří osvětlených přírodních sáňkařských drah se může stát během vaší dovolené další příjemnou společenskou událostí. Dvě přírodní kluziště v Tux-Lanersbachu a Finkenbergu se pak postarají o tu správnou zábavu při klouzání po ledu.

Akce, apres-ski a noční život

Jízda rovně nebo v obloučcích a pak jízda rovnou za občerstvením. To je to správné pořadí, které byste měli při zimních radovánkách dodržet. Lyžařská oblast Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000 je pověstná a proslavená svým pestrým aprés-ski životem i zábavou v horských chatách a restauracích.
Klikněte pro zvětšení
Diskotéky a kluby v Tux-Finkebergu jedou do noci na plný plyn – chuť slavit a bavit vám nikdy nepřejde. O tom vás opět přesvědčí letošní zimní zábavní program, který se bude odehrávat v místních hotelech, barech nebo v novém centru Tux-Centru.
Noční linka za 1,- Euro doveze všechny milovníky zábavy i kultury ale také noční tuláky pohodlně a rychle na každou party v Tux Finkenbergu.

Odpočinek a relaxace

Dopřát si oddech a jen si užít sladké nicnedělání – i tak by měla vypadat dovolená. Winterwellness to je ta správná odpověď v době spěchu a zrychlování.
V panenské přírodě v okolí Tux-Finkenbergu se můžete v klidu nadýchat čerstvého vzduchu, slyšet křupat pod nohama sníh a jednoduše si užívat klidu. Právě tak si dobijete energii pro všední dny!

Zimní pohádkový svět pro malé návštěvníky

Rodiče se cítí skvěle, pokud si i jejich potomci dovolenou užívají. Dovolená s malými dětmi se ovšem vydaří jen, když je k dispozici pohodové ubytování, chutné jídlo a „cool“ program. Tohle všechno naši specialisté na rodinnou dovolenou v Tuxertalu moc dobře vědí.
Klikněte pro zvětšení
V Playareně - kryté hale s plochou 1000 m2 nabízející bezpočet aktivit a animačních programů - se splní každé dětské přání.
V jedné z pěti dětských lyžařských školek se pak vaše dítě snadno a lehce naučí lyžovat. V dětském parku u horní stanice lanové dráhy Eggalm nebo v dětské školce určené dětem našich hostů se mohou i ti nejmenší bavit hraním, koulováním nebo stavěním sněhuláka.
Novinka! První rakouský hotel určený speciálně malým dětem, které ještě nosí pleny, u nás letos otevře své brány. Hotel Hintertuxerhof se letos bude věnovat i těm nejmenším lyžařským hvězdičkám.
V Tux-Finkenbergu se sny vašich dětí vyplní!

Hlavní akce v TUX-FINKENBERGu:

04.-06.11.2011 Freeheeler European Opening 2011 v Tuxu (otevření sezóny pro příznivce telemarku –závody a testování)
04.11.2011 Rocková noc v Tux-Centru
19.11.2011 Koncert Andy Egert Blues Night v Tux-Centru
27.11.2011 Tuxský advent s vánočním trhem a Mikulášem
15.12.2011 Advent Tuxertalu v Tux-Centru
04.01.2012 Vánoční a novoroční koncert chlapeského sboru v Tux-Centru
23.02.2012 Koncert Marca Pirchera v Hintertuxu
08.03.2012 Koncert Gildo Horna v Hintertuxu
24.-31.03.2012 Karneval „Zimní týdny Porýní“ v Hintertuxu
13.04.2012 Herbert Steinböck – Kabaret v Tux-Centru


Proč Tux-Finkenberg? Proto…..

☺ Zdarma bus (k vlekům i sáňkařským drahám), noční bus Nightliner za 1 Eur.
☺ 245 km sjezdovek na ploše 900 ha
☺ 74 vleků a lanovek – přepravní kapacita 113.820 os./h
☺ Prachový sníh od října do května
☺ 100% záruka sněhu po celý rok
☺ Provoz vleků 365 dní v roce

Speciální zimní balíčky Tux-Finkenberg

Ceny na osobu, 7 nocí ubytování včetně Tux Sportbusu a 6denního skipasu
Typ ubytování26.11.-17.12.201107.01.-28.01.201214.04.-12.05.2012
4*Hotel/Polopenze/Saunaod Euro 729,--od Euro 749,--od Euro 739,--
3*Hotel/Gasthof/Polopenzeod Euro 559,--od Euro 579,--od Euro 569,--
Penzion se snídaníod Euro 369,--od Euro 389,--od Euro 379,--
Appartmán 4 osobyod Euro 329,--od Euro 349,--od Euro 339,--


Další informace o regionu a o ubytování vám poskytne:

Tourismusverband Tux-Finkenberg
A-6293 Tux, Lanersbach 401
Tel. 0043/(0)5287/8506, Fax 8508
E-mail: info@tux.at & info@finkenberg.at
www.tux.at & www.finkenberg.at


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

devět - šest = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Risoul je střediskem položeným v samém srdci Vysokých Alp (Hautes Alpes) jižně od masivu Les Ecrins. Je vzdálený 50 km jižně od Brianconu. Celá oblast nazvaná "Bílým lese...
Lyžování ve výškách: 1650 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 108 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
16 %58 %32 %9 %