Reklama

obrázek

Vysoké Taury lákají na zážitky

www.Zimni-Alpy.cz
Netknutá příroda je největším pokladem oblasti Národního parku Vysoké Taury v centrální části Alp. Snaha o její zachování trvá už po mnoho desetiletí, a o to významnější se její ochrana stala po roce 1981, kdy byla tato přírodní chráněná oblast, největší v celých Alpách, založena a uznána.

reklama

Přes 120 impozantních třítisícovek umocňuje celkový obraz krajiny. Všem vládne nejznámější štít Grossglockneru, který je s 3798 metry nejvyšším v Rakousku a přitahuje alpinisty z celého světa do malé obce Heiligenblut, odkud vyrážejí na vrchol. Z tohoto historií nabitého místa startuje také jedna část Magických chvil (Magische Momente), což jsou speciální zážitkové programy pro hosty Národního parku.

Klikněte pro zvětšení
Program "Mýtus Grossglockner" (Mythos Grossglockner) je vlastně výstupem s horským průvodcem z Heiligenblutu po cestě prvovýstupu směrem na vrchol. Po jeho dosažení čeká hosty jako vyvrcholení nezapomenutelná noc nad oblaky v nejvýše položené horské chatě v Rakousku - Adlersruhe. Ti, kdo si netroufají až na vrchol, ale chtějí se víc dozvědět o Pasterze, největším ledovci východních Alp, si jistě zvolí ledovcový treking na úpatí Grossglockneru. Bizarní ledový svět, ledovcové průrvy stejně jako ledové věže, to vše můžete pod vedením horského průvodce osobně prozkoumat.

Klikněte pro zvětšení
Zážitkem pro celou rodinu jsou dva výlety s pozorováním divoké zvěře s průvodcem Národního parku. Kdo dává přednost adrenalinové vodní turistice, může zažít šimravý pocit dobrodužství při raftingu na divoké křišťálově čisté vodě řeky Möll. Nebo se raději nechat unášet na kánoi vodami horního toku řeky Drávy, nejdelší alpské řeky s neregulovaným tokem. Je jedno, pro který ze sedmi připravených jednodenních výletů plných zážitků se rozhodnete, magie světa hor a síla přírody se přiblíží hostům na dosah na každém z nich.

Klikněte pro zvětšení
Touto úchvatnou chráněnou krajinnou oblastí, kterou protékají hučící ledovcové potoky s křišťálově čistými horskými jezery a čarokrásnou kulisou hor, vedou také první etapy dálkové trasy Alpsko-jadranské stezky.

Klikněte pro zvětšení

Nationalpark karta

Partnerská zařízení programu Natur-Aktiv jsou připravena hostům nabídnout individuální sestavení pěší trasy a mají v rukávu také mnoho cenných tipů pro výlety. Třešničkou na dortu je potom Korutanská karta Národního parku (Nationalpark Kärnten Card) s mnoha možnostmi využití: rýžování zlata ve zlatokopecké obci Heiligenblut, experimenty v centru Národního parku BIOS v Mallnitzu nebo vyjížďka lanovkou do výšek nad 3000 metrů. To všechno mají hosté zdarma a automaticky pro celu dobu pobytu. Další možnosti jsou pak ve více než 90 partnerských zařízeních v regionu. Pro individualisty je sestaven balíček Natur-Aktiv "Rent A Guide", kde si můžete objednat jednoduše rangera Národního parku a společně s ním pak zažít jedinečné zážitky v přírodě.
Více informací na www.nationalpark-hohetauern.at .

Zdroj: časopis Svět outdooru

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + pět = třináct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Planai Hochwurzen se nachází přímo nad městečkem Schladming v sousedství dalších areálů oblasti Schladming - Dachstein - Tauern. Lyžařský areál na Planai Hochwurzen je sr...
Lyžování ve výškách: 745 - 1894 m.n.m
Délka sjezdovek: 60 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %20 %63 %17 %