Reklama

obrázek

Zájem o lyžařské zájezdy je letos zatím o desetinu vyšší než loni

ČTK
Praha 3. října (ČTK) - Zájem o lyžařské zájezdy je letos podle cestovních kanceláří zatím asi o desetinu vyšší než loni, lyžařské termíny v Alpách kolem závěru roku a jarních prázdnin jsou již z velké části vyprodané. Roste zájem o rakouské Alpy. Průměrná cena lyžařského zájezdu se podle údajů cestovní agentury Invia.cz meziročně zvýšila z 7841 na 8092 korun.

reklama

Související

Související pohoří: 
Lidé, kteří si zájezd kupují u cestovní kanceláře, míří nejčastěji na italské sjezdovky. Do Alp v zimě vyráží každoročně za lyžováním podle odhadů asi půl milionu Čechů. Polovina z nich přitom využije služeb cestovních kanceláří. Individuální návštěvníci hor míří v drtivé většině do blízkého Rakouska.

CK Nev-Dama do začátku října prodala o 12 procent více zájezdů než ve stejném období v loňském roce. Lyžařský pobyt si koupilo už přes 50.000 lidí. "Zdá se, že ekonomické oživení, které po několika letech pocítily letní dovolené, se projevuje i v segmentu lyžařských zájezdů. Věřili jsme, že předprodeje budou lepší než loni, takto výrazný nárůst ale překonal naše očekávání," uvedl výkonný ředitel Nev-Damy Martin Řimnáč.

Podle cestovní agentury Invia.cz letos vzrostla poptávka po lyžování v Rakousku, podíl prodaných zájezdů do rakouských Alp stoupl meziročně ze 17 na 27 procent. Naopak zájem o zájezdy do Itálie klesl, jejich podíl se snížil z 74 na 60 procent.

Podle Řimnáče je největší zájem o týdenní pobyty v italských apartmánech. Nejvíc Čechů zamíří do italských oblastí Val di Fiemme, Alta Valtellina se středisky Bormio, Santa Caterina, Livigno, či Tonale. V Rakousku vedou Kaprun - Zell am See, Brixental a Dachstein West.

"Letos jsme prodej lyžařských pobytů zahájili o něco dříve než loni. Srovnáme-li prodeje meziročně ke stejnému datu, aktuální nárůst představuje desítky procent, předpokládám ale, že se postupně nárůst zmírní a ve výsledku dosáhneme meziročně asi patnáctiprocentního nárůstu," dodala Pavlína Pešová z FIRO-tour. mdk malZdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * ? = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Livigno leží v náhorní kotlině na pomezí Švýcarska a Itálie. Livigno je obklopené ze všech stran vysokými horami, v zimě je tak Livigno přístupné jen serpentinami z Bormi...
Lyžování ve výškách: 1809 - 2796 m.n.m
Délka sjezdovek: 115 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %26 %57 %17 %