Reklama

obrázek

Zell am See – Kaprun

www.zimni-alpy.cz
Krásná příroda, jediný ledovec v okolí Salzburgu, moderní lázně, sjezdovky všech obtížností. K tomu téměř velkoměstská atmosféra města Zell am See s bohatým aprés-ski. A to všechno necelých 400km od českých hranic.

reklama

Zell am See – Kaprun

Krásná příroda, jediný ledovec v okolí Salzburgu, moderní lázně, sjezdovky všech obtížností. K tomu téměř velkoměstská atmosféra města Zell am See s bohatým aprés-ski. A to všechno necelých 400km od českých hranic.

V Salzburgském kraji leží jeden z nejpropracovanějších lyžařských regionů, jehož hlavními centry jsou městečka Zell am See a Kaprun. Oblast se nachází zhruba 430 km od Prahy a 450 km od Brna. Z Prahy je časově nejkratší cesta přes Plzeň, Regensburg, okolo Mnichova do Raublingu. Dále přes Inzel, Unken, Saalfelden do Maishofenu a pak do Zell am See. Z Brna je nejlepší cesta přes Mistelbach, St. Pölten a dále na Salzburg a Zell am See.
Na návštěvníky čekají celkem tři lyžařské areály, které nabízí 138 km sjezdovek. Přepraví vás celkem 50 lanovek. Krásnou procházku si můžete užít kolem jednoho z nejčistších jezer v Evropě – Zeller See. Každou sobotu můžete využít speciální slevy pro mladé ve věku od 6 do 19 let. Skipass pro ně v tento den stojí pouze 10 euro ve všech třech ski areálech.

Ideální místo pro začátečníky i rodiny: Maiskogel

Maiskogel představuje nejmenší lyžařský areál v Zell am See s 20 km sjezdovek. Celá polovina z nich má nejlehčí úroveň. Jsou zde pouze 4 km černých sjezdovek. Maiskogel je tak ideální pro méně zdatné lyžaře nebo malé děti. Nemusíte mít strach o kvalitu sněhu, nadmořská výška je až 1675 m. Pobavit se můžete na sáňkařské dráze nebo ve funparku, kde nalezete množství překážek. Sáňkařská dráha měří 1 300 m a můžete jet až rychlostí 40 km/h. Cena za jednu jízdu pro dospělého je 10 euro, pro dítě ve věku 8 – 15 let 7 euro. Velkým zážitkem pro děti i dospělé je řízení sněžné rolby. Cena za 2, 5 hodiny jízdy je 50 euro za osobu. Výhodou je, že zde platí skipass pro celou oblast Zell am See – Kaprun, ale zakoupit můžete i levnější variantu pouze pro toto rodinné středisko.

Klikněte pro zvětšení
Náročnější trasy a moderní technologie: Schmittenhöhe

Celkem 77 km sjezdovek na vás čeká ve ski areálu Schmittenhöhe (2000 m). Ten je vhodnější pro zkušenější lyžaře. Nabízí celkem 27 km červených a 25 km černých sjezdovek. I začátečníci si zde přijdou na své na 25 km modrých tratí. Opravdovou výzvou pro lyžaře je známá sjezdovka Trassabfahrt (č. 14). Pokud si chcete užít spíše zábavnou jízdu plnou překvapení, můžete vyzkoušet funpark Schmitten s nejdelší zábavnou sjezdovkou na světě. Na délce téměř 1,5 km najdete množství skokánků, překážek, tunelů nebo třeba tzv. „quaterpipe“. Hned vedle zábavné sjezdovky leží trať vhodná pro freestyle jízdu. Každé úterý a středu od půl 7 do půl 10 večer můžete zkusit noční lyžování na sjezdovce č. 17.

Klikněte pro zvětšení
Velmi zajímavou atrakcí Schmittenhöhe je „skimovie“. Nachází se u vleku Hochmais na Sonnealm. Automatické kamery natočí celý váš sjezd na trati. Ten si pak můžete pustit z webového prohlížeče a analyzovat svoji jízdu. Na konci sjezdu vám informační tabule přímo na místě ukáže dobu a průměrnou rychlost sjezdu. Ke vstupu na trať poslouží skipass, zadáním jeho čísla pak najdete i svůj sjezd na internetu.

Pro děti je v areálu připraven speciální dětský klub, jehož maskotem je dráček Schmidolin. Registrací do klubu získáte různé výhody a také vstup do dětského zábavného areálu.

První ledovcový areál v Rakousku: Kitzsteinhorn

Ledovec Kitzsteinhorn měří 3 203 m, vystoupat lanovkou můžete až do 3 029 m. Uchvátí vás nezapomenutelný výhled na Grossglockner (3 798 m) nebo Grossvenediger (3 674 m), i na národní park Hohe Tauern. V areálu na vás čeká 22 km modrých sjezdovek, 16 km červených a 3 km černých sjezdovek. Novinkou je sjezdovka č. 14 přezdívaná „Černá mamba.“ Má ďábelský sklon 63% a začíná u stanice Kristallbahn. Na ledovci Kitzsteinhorn si přijdou na své milovníci freeridu. Je zde vyznačeno 5 neupravovaných tras. Pro orientaci slouží moderní informační stanoviště, kde běží aktuální sněhové a lavinové zpravodajství a najdete zde přehled otevřených freeridových tras. Snowboardisti ocení velký a propracovaný snowpark s tzv. „superpipe“ dlouhou 160 m a vysokou 6, 7 m.

Ve výšce 3 029 m naleznete Gipfeltwelt 3000. Jedná se o vysutou vyhlídku na střeše vrcholové stanice, o ledovou arénu, kino i informační prohlídku o Kitzsteinhornu. Pokud budete v oblasti Zell am See – Kaprun, návštěvu Gipfeltweltu 3000 si rozhodně nenechejte ujít. Vyhlídka 360° na rakouské velikány je dech beroucí.

Klikněte pro zvětšení
A co po lyžování?

Celá oblast Zell am See – Kaprun nabízí zábavu i po setmění. Velké množství barů a restaurací nabízí různorodý program. Můžete si zajít zatančit na moderní hudbu a ponocovat až do druhého dne nebo třeba posedět v typické restauraci a dát si výborné jídlo. Zregenerovat tělo po náročném lyžování doporučujeme v Tauern Spa o rozloze 20 000 m2. Několik druhů bazénů včetně dětského a 13 druhů saun a parních lázní potěší snad každého milovníka wellness & spa.

Zdroje:
www.maiskogel.at/
www.schmitten.at/
www.kitzsteinhorn.at/

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * jedna = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %