Reklama

18.10.2010
obrázek

Zima v Saas-Fee/Saastal – skutečně rozmanitá

Saas-Fee/Saastal Tourismus
Obávat se absence bílé nadílky se u nás lyžaři, snowboardisté, sjezdaři ani běžkaři opravdu nemusejí. Počasí v Saastal zaručuje tu opravdovou zimu. V Saas-Fee a Saastal, kde naleznete sjezdovky o celkové délce 145 km i ve vysoko položené nadmořské výšce až 3.600 metrů, se nevyskytuje mlha a kromě toho je zde zaručeně dostatek sněhu! Lyžaři a snowboardisté zde naleznou díky věčnému sněhu stále ty optimální zimní podmínky vhodné jak pro začátečníky, středně pokročilé tak i pro profesionální příznivce lyžování či snowboardingu, a to až do 1. května 2011.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Sněžný sport: kouzelné sjezdovky
Jsou široké, jsou vyhlazené, jsou upravené, jsou hrbolaté, jsou ploché, jsou strmé, jsou obtížné, jsou lehké, jsou zaručeně sněhově bílé – především se na nich svezete nesrovnatelně krásně, to jsou zimní sjezdovky v oblasti Saastal. 145 svůdných kilometrů jak pro začátečníky, tak i pro zkušené profesionály. Příznivci volného stylu a snowboardingu si na své přijdou v parku tzv. volného stylu (Freestyle park). Rodiny pozor! Děti od roku narození 2001 smějí jezdit lanovkami při doprovodu jednou dospělou osobou zdarma.

Dokonalé lyžování: ztřeštěná party
Ze sjezdovek bez dlouhých oklik přímo za zábavou: lyžařské chaty, sněhové bary, kultovní lákadlo. Švanda od A až do Z. Poznávat příjemné lidi, setkávat se s přáteli, pobesedovat, flirtovat, společně si zazpívat. Mladí i staří, muži i ženy, obézní i štíhlí, velcí i malí. Dokonalé lyžování pamatuje na každého.
Klikněte pro zvětšení
Zimní turistika: báječný odpočinek
60 kilometrů turistických tras je Vám k dispozici. Sníh křupe pod botami, slunce zaručuje nesrovnatelně zářící křišťálový svět. Svítí, jiskří i stíní: a Vy dýcháte rovnoměrně a plynule. Vzorně upravené zimní turistické trasy Vás provedou nedotčenou zimní krajinou oblasti Saastal. Náš tip: Na tematické cestě „18 vrcholů, vyšších než 4 000 metrů, okolo Saastal“ se můžete kochat pohledem na tyto horské velikány, kteří jsou Vám v nadmořské výšce přes 3000 metrů tak bezprostředně blízko.

Běh na lyžích: zážitek blízko přírodě
Zasněžená příroda Vám nabízí mnoho zázraků. Ze shonu do klidu. V Saastal jsou nádherné běžecké tratě. Horští průvodci Vás naučí umění, jak splynout s přírodou a přizpůsobit se jí. Náhle se stanete její součástí, tělesně i duševně se oddáte krátké nebo dlouhé túře na této poznávací a objevitelské cestě. Přírodu poznáte takovou, jaká skutečně je. A každý, kdo se s Vámi vydá na cestu, se o tom přesvědčí na vlastní kůži.
Klikněte pro zvětšení
Metaná: domorodá hra
Německy řečeno: obrácené dojící zařízení. Tak lze laikovi výstižně popsat metanou. U tohoto druhu sportu, který je vlastně určitým historickým zvykem, se na led hází tyč. Určitou podobnost s Curlingem nelze zapřít. Snad jsou hráči metané o trochu domáčtější. Metaná je také povídání. Na přírodních ledových dráhách v oblasti Saastal jsou Vám k dispozici prostory pro metanou.

Dobrodružný Saastal
S hlavou v oblacích, avšak nikoli bezhlavě do dobrodružství. Podrážděné nervy jako věrný průvodce, hladina adrenalinu stoupá, zážitek je obrovský a následná radost nepopsatelně krásná. Saastal je nádherným místem pro příznivce jakýchkoli dobrodružství – a pro ty, kteří si je chtějí opravdu vychutnat.

Výhodné zimní paušály

Víkend, 4 dny nebo týdenní pobyty - ubytování a skipas za výhodné ceny.
Více info...
Sněžné klouzání-Tubing: královská klouzací partie
U sněžného tubingu pneumatiky smějí klouzat. Totiž musejí. Pouze tak lze zaručit jejich zábavné «klouzání po sněhu». Sněžný Tubing se může stát docela pěknou závislostí. Ztřeštěnci do tohoto druhu sportu se mohou dokonale vyžít v Saas-Grund (Gstein) a v lyžařské oblasti Furggstalden, která se nalézá nad Saas-Almagell. Pohodlně se nechat nahoru vyvézt tubingovým výtahem, nasadit si helmu – a dolů již na obří gumové pneumatice. Až se Vám zatají dech.

Gorge Alpin: bezpečná akce
Snad se nejedná o nejsnazší, ale určitě se jedná o nejatraktivnější cestu z Saas-Fee do Saas-Grund. S průvodcem se ponoříte do divoce se rozvírající rokle. Stále budete mít nablízku vodu, «visuté» závěsné mosty, půjdete přes vytvarované chodníky, podél zamrzlých vodopádů. Každý čtvrtek je pořádána Gorge Alpin jako noční akce. Vrcholy této trasy jsou kývající se schody a razantní Tyrolská jízda. Zde však nikdo nezůstane bez pomoci.
Klikněte pro zvětšení
Noční sáňkování: smějící se Hitchcock
Sáňkování je sportovním trendem pro malé, mladé i staré. Kopce se sjíždějí někdy pohodlně, jindy razantně. V Saastal se Vám nabízí celá řada vynikajících sáňkařských sjezdovek pro celou rodinu. Kdo hledá stále nějaké dobrodružství, tomu nabídne téměř nekonečnou zábavu – a to i v noci - 11 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha z Kreuzboden do Saas-Grund. Ano, noční sáňkování pod hvězdnou oblohou přináší radost. Veselé výkřiky se ozývají do ticha. Ale žádný strach, na saních sedí Hitchcock.

Ledové lezectví: pro tvrdé nátury
Nejchladnější pokušení od doby, kdy existuje led. Ledové lezectví otevírá nové světy a perspektivy. Seriózní zaškolení horským průvodcem ohledně techniky ledového lezectví Vám zajistí bezpečnost. Ať již jste začátečníci nebo pokročilí – v Saastal naleznete všechny ledové trasy všech stupňů obtížnosti. Tmavomodré ledovcové trhliny, zamrzlé vodopády – dobu ledovou si můžete prožít doslova téměř na vlastní kůži. Jedno je jasné: bez Vaší námahy by nebylo ani ledového zážitku. Kdo si je toho vědom, na toho čeká vhodná příležitost. Co si více přát?

Bouldrování: drsné argumenty
V dolní ulici v Saas-Grund jdeme ještě dále: ve staré stodole byla vybudován nový podzemní prostor s lezeckou stěnou bouldrovkou. Bouldrování (anglicky «boulder» = blok skály) je disciplinou sportovního lezení. Při lezení v hale si na své přijde každý, lezci i lezkyně mohou lézt do výšky a zachytit se tam za výstupky a rukojeti jako Spiderman. A nakonec bezpečně a měkce přistát na matraci. Ale spát budete jistě někde jinde.
Klikněte pro zvětšení
Události: skvělá podívaná
Saastal je znám kvůli skvělým zimním podívaným. Ať se již jedná o Světový pohár ve slézání ledovce, závody Allalin, sjezd na horských kolech, závody na sáňkách-rohačkách nebo na snowboardech nebo sněhový Gaudi na vrcholu Kreuzboden – můžete se zúčastnit, společně se smát, bavit se a slavit, to je tedy vynikající program. Spolu a proti sobě – avšak vždy společně. To je tajemstvím úspěchů v Saas.

Novinky:

Nový jízdní řád
Lanovky na vrcholy Spielboden a Längfluh budou letos začátkem zimy v provozu již o 14 dnů dříve než obvykle, konkrétně tedy již od 4. prosince 2010. O velikonocích zůstanou v provozu až do 28. dubna 2011. Na konci zimy (po přechodu na letní čas) zůstanou přitom v provozu o půl hodiny déle.

Nabídky ubytování:

Zimní paušály "Radost ze sněhu v Saas …ale zaručeně“
Jedno je jisté… díky našim nadmořským výškám je pro Vás lyžování v regionu Saastal vždy jisté! A k Vaší radosti Vás překvapíme ještě s atraktivními dárky navíc, a to zdarma – např. 1 denní lyžování v Zermattu! Čistá radost ze sněhu … ta je v Saas garantována.

• 7 noclehů v hotelu zvolené kategorie
• 5 denní skipas v Saas-Fee
Kromě toho Vám věnujeme:
• 1 uvítací přípitek v hotelu
• 1denní skipas v Zermattu (včetně dopravy taxíkem s Taxi Pauli nebo Taxi Imseng)
• 1 putování s pochodněmi
• dárek s překvapením
• slevu pro Vaše letní prázdniny 2011

7 noclehů se snídaní již od CZK 13‘212.- (příklad cenové kalkulace pro 2*-hotel v Saas-Fee)
Více info...

Testování lyží a snowboardů v Saas-Fee
Ledovec nad Saas Fee se v době od 2.října do 28.listopadu 2010 stává místem testování lyží a snowboardů. Na zhýčkané příznivce zimních sportů zde přitom čekají nejnovější modely cca 14 značek lyží a snowboardů. Znamenitě upravené sjezdovky, ráj příznivců tzv. volného stylu s disciplinou halfpipe a našimi atraktivními paušály na testování lyží a snowboardů Vám slibují plynulý začátek nové sezóny!

Objednat si můžete paušální nabídku již od 2 noclehů v hotelu a od 2 noclehů v apartmánu. Paušály se vztahují vždy na pátek až úterý.

• 2 noclehy ve standardním hotelu již od CZK 6‘040.- za osobu
• 4 noclehy v základním apartmánu již od CZK 7‘340.- za osobu.
Více info...

«Rodinný hit» Saas-Fee (8.1.–30.4.11)
• 7 noclehů v hotelu včetně polopenze nebo snídaně dle Vaší volby
• 6denní skipas (děti do 9 let zdarma)
• 5 dnů skupinové výuky lyžování nebo snowboardingu pro děti od 4 let od 10.00 do 13.00 hodin.

Cena pro rodiny s 1 dítětem (do 6 roků): od CZK 22‘801.– v hotelu**
Cena pro rodiny se 2 dětmi (do 6 roků): od CZK 26‘610.– v hotelu**
Více info...

Informace o ubytování v apartmánech i hotelech získáte u:

Saas-Fee/Saastal Tourismus
Obere Dorfstrasse 2
CH – 3906 Saas-Fee
T. +41 27 958 18 58
to@saas-fee.com

www.saas-fee.ch

-PR-


Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * jedna = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Bardonecchia leží na italsko-francouzských hranicích cca. 90 km západně od Torina. Bardonecchia je prvním městečkem hned za tunelem Frejus, který je důležitou dopravní sp...
Lyžování ve výškách: 1312 - 2750 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
5 %30 %59 %10 %