Reklama

25.04.2005
obrázek

Test lyže Fischer Worldcup SC Race Plate 05/06

Skinet.cz

Přinášíme Vám první z našich testů lyží 2005/2006. Začínáme u Fischerů s top slalomkou Worldcup SC.

reklama

Klikněte pro zvětšení
Hodnocení Skinetu:

Tento top model pro slalom lze bez přehánění označit za "ledoborec". Lyže nabízí vyspělým jezdcům naprosto fenomenální držení na ledu, dle našeho názoru jedno z nejlepších na trhu. Samozřejmě včetně vzorové stability.

Pokud ovládáte jízdu po hraně, ale občas vám to přece jen ustřelí, tak Worldcup SC tenhle problém vyřeší za Vás. S touhle lyží můžete zapomenout na úporné hranění, kdy Vám lyže přímo poskakují na ledu.

Určitou daní za bezproblémové hranění je vyšší hmotnost lyže, která se projevuje mírnou těžkopádností při ovládání. Když lyži budete neustále nutit do rychlých velmi krátkých oblouků, tak se poměrně rychle unavíte. Samozřejmě s výjimkou těch fyzicky nejzdatnějších, kteří před sezónou poctivě trénují. Pokud ji ale necháte jet, tak je jízda téměř bez námahy.

Nebýt vysoké hmotnosti, tak bychom tuhle slalomku mohli doporučit i středně pokročilým lyžařům. Je to podobné jako s tankem - také projede všude, ale špatně se s ním rychle mění směr.

Popis lyže (založeno na údajích výrobce):

Kategorie: Top model krátký oblouk

Cílová skupina: pro fyzicky zdatné příznivce krátkých oblouků a carvingu na hranicích fyzikálních zákonů, pro závodníky/agresivní jezdce milující rychlé krátké oblouky na upravených sjezdovkách včetně těch zledovatělých.

Vyráběné délky: 150, 155, 160, 165, 170 cm

Doporučená délka: -20 až - 10 cm, vzhledem k vysoké hmotnosti každopádně doporučujeme volit max. 165 cm , délku 170 cm nechte těm s opravdu vysokou hmotností (nad 100 kg) a skvělou kondicí.

Rádius a rozměry: 12 m při 165 cm, rozměr v mm špička - střed - pata: 118 - 66 - 99

Použité materiály a konstrukce:
Jádro: dřevěné jádro Power Vacuum vyztužené carbonem a titanem
Stabilizátor vibrací: Ano, systém FT Frame - speciální struktura mřížkové sítě integrovaná do lyže + zasílení lyže v 6 místech na povrchu pro eliminaci nežádoucích vibrací
Integrovaná podložka pro vázání: Ano - dvoudílná pružně uložená podložka Direct Energy System - zaručuje volný průhyb lyže, umožňuje přesný přenos síly na hrany, ještě více tlumí vibrace a zvyšuje pozici nad sněhem pro snadnější hranění
Povrch lyže: mřížkovaný povrch díky použití FT Frame Skluznice: černá grafitová Super Base - vysoko molekulární sintrová skluznice, při broušení se nemění její fyzikální vlastnosti

Doporučené vázání: Fischer FR 13 Free Flex- pata spřažena se špičkou; vypínání špičky i paty do všech stran (špička 180 stupňů, pata 150 stupňů); barva žluto-stříbrná; výška vázání v patě - 21 mm, rozsah nastavení v normě DIN 4 -13 (50 - 110 kg)

Doporučená maloobchodní cena: 20 900 Kč vč. DPH v setu s vázáním FR 13, 16 390 Kč pouze lyže

Máte vlastní zkušenosti s tímto modelem? Nesouhlasíte s naším hodnocením? Zapojte se do diskuse!

Chybí Vám v testu nekteré informace? Napište nám na info@skinet.cz!

Tuto lyži můžete již nyní objednat v internetovém obchodě Esosport.cz.

Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Jarda
Něco se mi nezdá
5.9.2005
Zobrazit celý komentář

Po přečtení vaší recenze s ní docela souhlasím. Lyžuji závodně a zdá se mi docela adekvátní jenom se nějak nemůžu vyrovnat s přirovnáním s tankem. Tank projede všude ale špatně se s ním mění směr no a to je ono. Závodní slalomky jsou přece dělané od toho aby (někdy) neprojely všude ale hlavně od toho aby se s nimi daly rachle měnit směr. Od "projetí všude" jsou přece "freeridovky". Jinak s recenzí docela souhlasím. A ještě přidávám odkaz na výrobce kde už jsou informace i o dalších modelech www.fischer-ski.com

Ivan Sosna
Co mi chybí
16.4.2005
Zobrazit celý komentář

To skoro nejzákladnější:
vyráběné délky, základní rozměry, radiusy, doporučená cena.
Informace, zda je pouze v setu, případně i bez vázání.
Čí názor se tu prezentuje - aby příjemce informace věděl, nakolik se s ním může ztotožnit.
Taky link na firemní stránky by neškodil.
Platí obecně pro všechny další lyže, které se případně v této rubrice objeví.
Btw, formulace "naprosto fenomenální držení na ledu" mi trochu zavání PRem a/nebo firemní rétorikou. Osobně mi sedí recenzent víc "při zemi", který silně expresivními výrazy šetří.
Na lyži jsem nejezdil, takže k ní komentář nemám.

Redakce Skinet.cz
Co mi chybí - odpoveď
17.4.2005
Zobrazit celý komentář

Děkujeme za komentář. Většinu údajů jsme doplnili, odkaz na www stránky ještě nemá smysl, protože tam žádné info o modelech 2005/2006 bohužel nejsou. Pokud jde o hodnocení a jeho styl, tak samozřejmě počítáme s tím, že ne všichni budou souhlasit. Snažíme se volit formulace, které jsou dle našeho názoru adekvátní. Považujeme tuhle lyži za jakousi referenci ("benchmark"), pokud jde o držení na ledu.

Přidat nový komentář k článku

sedm - ? = jedna
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Středisko Les Deux Alpes ležící v masivu La Meije (3983 m) vzniklo splynutím dvou horských vesniček: Mont-de-Lans a Venosc. Systémem vleků a lanovek se můžete dostat až d...
Lyžování ve výškách: 1400 - 3568 m.n.m
Délka sjezdovek: 220 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
8 %35 %45 %20 %