Reklama

23.04.2005
obrázek

Testy lyží 2005/2006 - příští týden začínáme!

O. Vobruba - Skinet.cz

Od příštího týdne začneme na Skinetu uveřejňovat testy lyží na sezónu 2005/2006.

reklama

Rádi bychom posunuli Skinet zase o kousek dál, a proto Vám budeme přinášet naše dojmy z testování lyží v nové rubrice "Testy lyží".

Cílem této rubriky bude zprostředkovat návštěvníkům Skinetu dojmy z jednotlivých modelů lyží tak, jak jsme je získali při běžném lyžování.

Samozřejmě se nechceme omezit pouze na propagaci našich názorů, celá rubrika bude organizována formou diskusního fóra. Základem vždy bude náš příspěvek doplněný o základní informace k danému modelu (konstrukce, materiály, rozměry a rádiusy). V diskusi potom bude mít každý čtenář příležitost náš názor okomentovat a doplnit ho o své zkušenosti. Cílem bude soustředit na jednom místě co nejvíce zkušeností s daným modelem tak, aby si vlastní názor mohl utvořit každý sám.

Oproti testům uveřejňovaným v různých časopisech bychom se rádi zaměřili na dojmy získané při běžném používání amatérskými lyžaři. Nepůjdeme cestou důkladného rozpitvávání přelepených lyží několika profíky podle předem stanovené metodologie. Rozhodně nemáme ambice označovat výsledky našeho testování za "vědecky ověřené". Pouze chceme, aby zkušenosti jiných pomohly při výběru dalším lyžařům.


Abychom zaručili alespoň minimální objektivnost, určili jsme si pro začátek několik základních pravidel:

- náklady spojené s testováním lyží si bude vždy financovat naše redakce sama,

- testované páry budou pocházet z veřejných půjčoven/ testovacích center - před použitím vždy zkontrolujeme, zda je lyže řádně přiopravena,

- úroveň schopností lyžařů účastnících se testů bude vždy úměrná danému typu lyže - tj. rekreačního lyžaře rozhodně nepostavíme na top modely jednotlivých značek,

- zveřejňované závěry budou založeny na zkušenostech minimálně dvou lyžařů; pokud nedojde mezi mimi ke shodě, tak to bude uvedeno.


Komentáře k článku

Autor
Nadpis
Datum
Rada
Sporten
29.12.2005
Zobrazit celý komentář

Test máš třeba tady: http://www.itest.cz/Sport/ceske1.htm

Uvažoval jsem o Sportenech, ale odradila mě cena (nedělají výhodné sety), design (neříkám, že na tom záleží, ale je to jak před 20 lety) a pak na co jsem byl upozorněn v prodejnách velká váha ve srovnání s konkurencí. Takže nakonec asi půjdu do Atomic SX9 za 10 litrů v setu co je teď v akci.

noro
A co lyže sporten?
5.11.2005
Zobrazit celý komentář

Chci si koupit nove sporten AHV/AHV1, ale nemuzu najit zadnou recenzi, chci podporit cesky trh, ale taky chci vedet co kupuji, tak je kazdy nazor vytan. ahoj

Přidat nový komentář k článku

? + devět = 17
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Boží Dar je nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě, leží na náhorní plošině nad Jáchymovem ve výšce 1.028 m.n.m. V r. 517 se ve zdejších drsných končinách začalo t...
Lyžování ve výškách: 850 - 1099 m.n.m
Délka sjezdovek: 7 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
40 %40 %40 %20 %