Reklama

Záhrobská trénovala poprvé společně s českými sjezdaři

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 5. listopadu (ČTK) - Šárka Záhrobská se pod novým trenérem Pavlem Šťastným už nestraní zbytku české lyžařské reprezentace, jak tomu bývalo v minulých letech. Celý tento týden totiž trénovala před úvodním slalomem sezony, který se koná příští víkend ve finském Levi, s Ondřejem Bankem, Filipem Trejbalem a talentovanou juniorkou Andreou Zemanovou v rakouském Möltallu.

reklama

Všichni se na ledovec přesunuli po úvodním obřím slalomu sezony v Söldenu a soustředili se na trénink slalomu a částečně i obřího slalomu. "Sešli jsme se tady společně, protože jsou tu dobré podmínky a míříme všichni na slalom do Levi. Rozkřiklo se to, jak se tu dobře jezdí, a začala tu být pěkná tlačenice," uvedla dnes Záhrobská v tiskové zprávě.

Oba týmy si vzájemně pomáhaly v přípravě svahu. "Kvalita tréninku šla nahoru, byli jsme tu jako silný tým," prohlásila lyžařka, kterou příští týden v sobotu čeká úvodní slalom SP. V neděli budou závodit muži ve složení Bank, Trejbal a Martin Vráblík.

Spolupráci a trénink, na němž se všichni domluvili zhruba před měsícem, si pochvalovali i muži. "Máme tu za sebou šest dnů plnohodnotného tréninku, pět dnů slalomu a jeden den tréninku obřího slalomu. Vše na výborně vypreparované sjezdovce s tvrdým podkladem," pochvaloval si Trejbal. Trať připravovali Miloš Machytka z týmu Záhrobské a Luděk Strejček, kteří byli na ledovci už o den dříve.

Cílem společného soustředění byla speciální příprava tréninkového svahu, který si čeští sjezdaři prolili vodou. "A na to je potřeba víc lidí," řekl ČTK Bank. "Domluvili jsme se, že pojedeme společně, a bylo to v pohodě," podotkl.

"Spolupráce se povedla, bylo to podle mě pro obě strany zajímavé. Když se to bude oběma týmům hodit, zase v budoucnu na nějaké podobné akci spojíme síly. Je to určitě lepší než fungovat úplně odděleně. Přece jen jsme všichni členové českého týmu," dodal spokojeně Bank.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři - dva = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Obertauern se nachází jižně od Salzburgu poblíž městečka Radstadt v sousedství lyžařských areálů oblasti Lungau. Výhodou Obertauern je zejména vysoká nadmořská výška, vět...
Lyžování ve výškách: 1630 - 2315 m.n.m
Délka sjezdovek: 100 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %61 %35 %4 %