Reklama

Bauer si MS zrovna neužívá, ale bude bojovat až do konce

ČTK
Val di Fiemme (Itálie) 27. února (ČTK) - Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer si mistrovství světa ve Val di Fiemme neužívá.

reklama

Po 23. místu ve skiatlonu dnes skončil devatenáctý ve volné patnáctce, z čehož neměl velkou radost, ale před štafetou a závěrečnou padesátkou prohlásil, že bude bojovat.

"Musím přiznat, že mistrovství světa si tady zrovna neužívám a v extra pohodě a extra formě nejsem," uvedl Bauer na sociálních sítích. "Šampionát si neužívám, ale věřte tomu, že bojuju a bojovat budu v každém startu, do kterého se postavím. A uvidíme, co z toho nakonec ještě vykvrdlám,"doplnil.

Už přemýšlel, proč se mu ve Val di FIemme nedaří podle představ. Jednou z variant je příprava ve vysokohorském prostředí před šampionátem. "Že jsem to přehnal ve výšce, což je vždy zrádné," uvažoval běžec z Božího Daru. "Druhá varianta je, že po letních zdravotních problémech mi možná dochází, nebo už došlo. Bude záležet, jak absolvuji zbytek zimy, abych viděl, v čem byl problém."

Startovat v bruslařské patnáctce se Bauer rozhodl až den před závodem. V prvním kole měl pocit, že se mu jede solidně. "Snažil jsem se to nepřepálit, jet kontrolovaně a hlídat si techniku. První kolo se mi jelo docela dobře, ale věděl jsem, že se bude rozhodovat zejména ve třetím kole," popisoval Bauer průběh závodu.

Už ve druhém pětikilometrovém okruhu ale tušil, že to nebude ono. Dojel běžce, kteří už měli v nohách o pět kilometrů více, ale nedokázal jim ujet. "Normálně, když má někdo o pět kilometrů víc, tak už musí být ve velké fazoně, abyste mu neodjeli. Ale já to nedokázal a tušil jsem, že to celkově nebude nejlepší," konstatoval Bauer.

V závěrečném třetím okruhu se trápil. "Ale bojoval jsem a snažil se dojet co nejlíp," řekl Bauer. V cíli měl ztrátu na prvního Nora Pettera Northuga skoro dvě a čtvrt minuty. "Co se týká výkonu, mám svědomí čisté. Tepy a dřina tam byly a v cíli jsem byl rád, že žiju. Ale výsledek je jinde, než by měl," uvedl na svazovém webu.

I další čeští běžci Aleš Razým, Jiří Magál a Martin Jakš se vešli do třicítky, což může být příslibem pro páteční štafetu. "Štafeta je specifický závod. Dva z nás odvedli lepší výkon, dva horší, než by si přáli. Špatně se to odhaduje a každý den je jiný," nechtěl Bauer odhadovat ambice českého kvarteta.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

šest - pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %