Reklama

Bauer vyhrál klasickou desítku Českého poháru na Mísečkách

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Horní Mísečky (Trutnovsko) 21. prosince (ČTK) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál dnešní klasickou desítku Českého poháru - Slavic Cupu na Horních Mísečkách. V rámci přípravy na blížící se etapovou Tour de Ski porazil nejlepší český reprezentant o více než půl minuty Petra Nováka. Třetím dojel Ondřej Horyna.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
V pětistupňovém mrazu Bauer od začátku vedl. Byl nejrychlejší na všech mezičasech a dálkového běžce Nováka porazil o 35,2 sekundy.

Bauer, který nebyl příliš spokojen se svým vstupem do Světového poháru, se po závodech v Kuusamu připravoval téměř tři týdny doma na Božím Daru a v Harrachově. "Stěžejní byly rychlé opakované tréninky, spíše s kratšími intenzivními úseky, od čehož si slibuji, že se lépe dostanu po startu do tempa," uvedl Bauer před Českým pohárem na svém webu. V Krkonoších testoval formu, generálkou na Tour de Ski pro něj bude za dva dny volná desítka Německého poháru ve Fichtelbergu.

Na Tour de Ski, která startuje 29. prosince v německém Oberhofu, by měli s Bauerem startovat uzdravený Martin Jakš, Jiří Magál, Aleš Razým a jediná žena Eva Vrabcová-Nývltová. "Po Mísečkách doplníme případně další jména," řekl trenér národního týmu Miroslav Petrásek. V sobotu se jedou závody bruslením.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * tři = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Cortina d´Ampezzo - olympijské městečko z roku 1956 - leží na východě Dolomit v krásné kotlině uzavřené na každé světové straně třítisícovkou. Vysokohorská krajina spolu ...
Lyžování ve výškách: 865 - 2932 m.n.m
Délka sjezdovek: 144 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
4 %43 %43 %14 %