Reklama

03.01.2012
obrázek

Běžec Bauer skončil v klasické pětce na Tour de Ski čtvrtý

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Toblach (Itálie) 3. ledna (ČTK) - Běžec na lyžích Bauer útočil v páté etapě Tour de Ski na stupně vítězů, ale v Toblachu dojel na klasické pětce těsně čtvrtý a posunul se z devátého na průběžné šesté místo.

reklama

Třetí Švýcar Dario Cologna se dostal do čela pořadí etapového závodu před dnes dvanáctého Nora Pettera Northuga. Závod vyhrál Rus Alexandr Legkov, na druhé pozici dojel norský klasik Edgar Rönning.

Bauer na šestém místě pořadí Tour de Ski po pěti z devíti etap ztrácí na prvního Colognu 1:35,9 minuty a na třetího Legkova necelou minutu. Další český reprezentant Martin Jakš dojel na pětce devatenáctý a celkově je o místo lepší.

Nově zařazený závod do programu Tour de Ski, klasickou pětku, rozjel Bauer slibně: na mezičasu ve stoupání po 1800 metrech patřilo čtyřiatřicetiletému běžci desáté místo se ztrátou necelých 11 vteřin za vedoucím Rönningem. Ve zbytku trati Bauer dokázal zrychlit, v cíli za Norem zaostal jen 1,8 vteřiny a po dojezdu se usmíval.

Už se zdálo, že Bauer na stupních vítězů vydrží a připíše si bonusové vteřiny, ale nakonec ho předčili vítězný Legkov a z třetího místa o 1,5 vteřiny i Cologna. Northug v klasice bojoval, ale jeho projev nebyl tak lehký a stačil na jen na 12. místo.

Na dlouho stanovil nejrychlejší čas Němec Axel Teichmann, který odstartoval již jako druhý. V cíli ho neporazil ani Jakš a Němec celkově obsadil šesté místo.

V 15:45 mají ženy na programu závod na 3 km klasicky. Ve středu pokračuje Tour de Ski sprinty.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

deset + pět = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %