Reklama

Dělal si zálusk na medaili, pak ale Bauerovi došly síly

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Nové Město n.Mor. (Žďársko) 11. února (ČTK) - Jel skvěle takticky, od druhého okruhu byl často vidět na čelních pozicích závodu, v posledním okruhu však běžci na lyžích Lukáši Bauerovi došly síly. A ozvala se mu bolavá pata.

reklama

Hlavně proto v dnešním závodu Světového poháru na 30 km klasickou technikou s hromadným startem dojel na osmnácté pozici. Chtěl bojovat o medaili, místo toho byl v cíli hodně rozladěný.

Hůř dopadl letos Bauer pouze při sprintech a v prologu Tour de Ski. Dosavadním jeho nejhorším distančním výsledkem sezony bylo patnácté místo ve skiatlonu v rámci Turné na Nový rok Oberstdorfu. "Takže je logické, že s tímhle nemůžu být vůbec spokojen a nejsem vůbec klidný," prohlásil hned po dojezdu rozčilený Bauer. "Je hezké, že jsem byl v průběhu hodně vidět, ale rozhoduje se v posledním kole a hodnotí se v cíli. Takže bohužel," prohlásil.

Nové Město má Bauer rád. Vyhrál tady před devíti lety svůj první závod Světového poháru, v roce 2005 skončil na volné patnáctce druhý. I tradičně skvělá atmosféra na trati ho nutí v české Mekce běžeckého lyžování závodit. I proto zariskoval a nastoupil s bolavou patou, s níž má problémy asi dva týdny. "Kdyby to nebylo v Čechách, asi by nejel," řekl kouč reprezentace Miroslav Petrásek.

Průběh náročného závodu Bauerovi vyhovoval. Jelo se v rychlém tempu, český závodník se držel vepředu. "Jenže na konci mi došlo," hlesl. Vysílil se hlavně ve snaze zachytit nástup vítěze Johana Olssona ze Švédska i lídra Světového poháru Daria Cologni ze Švýcarska. "Musel jsem to zkusit, udělal bych to znovu," pravil Bauer. Po chvíli ho ale pohltil peloton. "A už se nebylo moc kudy posouvat dopředu, i když jsem se snažil bojovat," prohlásil český běžkař.

Při chůzi do servisní buňky Bauer kulhal kvůli bolavé patě. "Bolí ho to jako prase," všiml si servisman Vít Fousek. Sám závodník ale nechtěl problém zveličovat. "Nastoupil jsem do závodu, takže bych to teď neřešil," prohlásil po doběhu pouze. Po chvíli se ale trochu rozpovídal. "Je to strašně jednoduchý hodit všechno na patu. Ano cítil jsem ji, v posledních dvou kolech hodně, ale to může souviset s tím, že mi došly síly a začal jsem si jí víc všímat. Nechci se na to vymlouvat," řekl jasně.

Kouč Petrásek tak musí kvůli Bauerově problému řešit složení štafety. Z druhého klasického úseku tak oporu českého týmu přesunul na třetí bruslařský úsek. Jiří Magál pojede první, Martin Jakš druhý, do cíle přijede Ondřej Horyna. "Ale pořád si nejsem jist, že zítra pojedu. Doktor rozhodne," uvedl Bauer. "Pata je rozdrážděná, uvidíme, jak to bude vypadat ráno," řekl lyžař. Složení štafety se může změnit v den závodu už pouze kvůli zdravotnímu problému. "Na tom třetím úseku jsem i proto, že mě na bruslařském úseku spíš někdo nahradí," vysvětlil Bauer.

Přestože se Bauerovi závod nakonec vůbec nepodařil, průběh si prý náramně užil. "Závodit po třech letech tady bylo super, lidé tady tímto sportem žijí a fandit umí. Jednička s hvězdičkou," pochválil více než 13.000 fanoušků. "I proto jsem byl dneska trochu víc nervóznější," řekl. Uvědomoval si, že se ode něj čeká výborný výsledek. "Všichni čekali, že náročná trať bude Bauerovi sedět, ale..." dodal smutně.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * pět = 20
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Cortina d´Ampezzo - olympijské městečko z roku 1956 - leží na východě Dolomit v krásné kotlině uzavřené na každé světové straně třítisícovkou. Vysokohorská krajina spolu ...
Lyžování ve výškách: 865 - 2932 m.n.m
Délka sjezdovek: 144 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
4 %43 %43 %14 %