Reklama

obrázek

Jakš byl ve skiatlonu na Tour de Ski třetí, Bauer pátý

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Oberstdorf (Německo) 3. ledna (ČTK) - Čeští běžci na lyžích se výrazně prosadili v čtvrté etapě Tour de Ski. Martin Jakš dosáhl ve skiatlonu na 2x10 kilometrů životního výsledku třetím místem a Lukáš Bauer dojel těsně za ním pátý. Po polovině Tour je Bauer průběžně osmý a Jakš devátý. Skiatlon v Oberstdorfu vyhrál Fin Matti Heikkinen, druhý dojel Švýcar Dario Cologna a zvýšil své vedení v Tour de Ski.

reklama

Související

Cologna vede o čtyřicet vteřin před Kanaďanem Devonem Kershawem. Obhájce titulu Bauer se posunul z 21. místa i díky 25 bonusovým vteřinám, které ve skiatlonu získal, přesto ztrácí na Švýcara minutu a 46 sekund, Jakš ještě o tři sekundy více.

Bauer se po startu propadl na čtyřicáté místo a dopředu se propracoval až před prvním bonusovým sprintem, ale do boje o první vteřiny už nezasáhl. Patnáct vteřin k dobru si ale na své konto připsal Jakš před Švédem Marcusem Hellnerem. Od pátého kilometru už udával v klasice tempo Bauer a na druhé prémii si dojel pro bonus deseti vteřin.

Před třetím sprintem na 9,5 km měl smůlu Jakš, který se ocitl v kolizi. Bauer rozjel sprint, projel druhý a připsal si do pořadí Tour de Ski další cenné sekundy. Po klasice Bauer přezouval lyže třetí na bruslařskou část a znovu se pohyboval vpředu.

Na 13. kilometru se poprvé objevil v čele norský fenomén minulé sezony Petter Northug a vyhrál první bruslařský bonusový sprint. Bauer zkusil před další prémií pole roztrhat a díky tomu se mu povedlo za Hellnerem a Northugem získat alespoň pět vteřin.

V posledním okruhu Bauer diktoval tempo, ale odjet se mu ani tentokrát nepodařilo. Do čela se znovu vrátil Jakš a získal pět bonusových vteřin půl kilometru před cílem a nakonec si dojel pro životní výsledek, když skončil celkově třetí. Bauer byl pátý.

Běžecká Tour de Ski má v úterý na pořadu první ze dvou dnů volna a pokračuje ve středu sprintem v Toblachu.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

nula + ? = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Madonna di Campiglio je asi jedno z mála alpských středisek, které zná i skoro každý nelyžař. Je to místo, kam se jezdí nejen vidět, ale hlavně být viděn - promenády ve m...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 150 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %40 %45 %15 %