Reklama

Startovní čísla na Jizerskou padesátku jsou téměř vyprodaná

ČTK
Praha 11. října (ČTK) - Zájem o Jizerskou padesátku každým rokem stoupá a startovní čísla mizejí čím dál rychleji. Tři měsíce před startem v Bedřichově 12. ledna je tradiční dálkový běh na lyžích téměř vyprodán a z kapacity 4800 míst zbývá posledních 300.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
"Ve srovnání s uplynulým ročníkem je prodej čísel o měsíc a půl rychlejší," řekl ČTK Tomáš Leixner z organizačního výboru. Registrace odstartovaly o měsíc později než obvykle. Nejprve startovné činilo 1200 korun, nyní už je to 1600 korun. "Přesto je zájem vyšší o třicet procent a snad brzy vyprodáme," dodal Leixner.

Ze zbývajících 300 míst musí pořadatelé asi stovku rezervovat pro elitní běžce, takže pro veřejnost do stopy závody na 50 km klasicky zbývá cca 200 čísel.

Jen pro srovnání, slavný Vasův běh na 90 km klasicky byl pro rok 2014 vyprodán za necelé dvě hodiny už v březnu. Na startu bude 15.800 běžců.

Mezi přihlášenými na Jizerskou 50 jsou běžci z 29 států. Zájem je ze Skandinávie, třeba Norů už se přihlásilo 130. "A každoročně přibývá i Rusů," řekl Leixner.

Jizerská padesátka je součástí mezinárodních seriálů Worldloppet a Ski Classics, ale nově se nepojede v rámci FIS Marathon Cupu. V Česku je jedním z dílů SkiTour.

Novinkou bude, že start elitních běžkyň bude o 15 minut před muži, což má zvýšit atraktivitu závodů i televizních přenosů.

Již tradičně se poběží páteční Bedřichovská třicítka volným stylem, klasická Jizerská 25 se podruhé pojede už v sobotu.

Letos v lednu vyhrál Jizerskou padesátku potřetí v kariéře Nor Anders Aukland před Lukášem Bauerem, další český běžec Stanislav Řezáč byl pátý.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + jedna = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

St. Moritz ležící v údolí Innu tvoří společně s Zermattem a Davos/Klosters švýcarskou "hvězdnou trojici". Sv. Mořic totiž nejlépe charakterizují slova jako luxusní, mondé...
Lyžování ve výškách: 1720 - 3057 m.n.m
Délka sjezdovek: 80 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %25 %55 %20 %