Reklama

obrázek

Zima naznačila potenciál do budoucnosti, nejlepší byl Bauer

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Praha 21. března (ČTK) - Na první pohled bez výrazného úspěchu, ale jinak relativně nadějná byla uplynulá zimní sportovní sezona z českého pohledu. Ve Světovém poháru byl nejúspěšnější celkově čtvrtý běžec na lyžích Lukáš Bauer, jediný cenný kov ze světových šampionátů získala ve slopestylu stříbrná snowboardistka Šárka Pančochová.

reklama

Pančochová přitom v sezoně nejela jediný závod Světového poháru, ale to bylo dáno i tím, že si v kvalifikační jízdě na X-Games zlomila klíční kost. Snowboardistky jsou ale obecně velkou nadějí do budoucna. Vedle Pančochové zazářila Eva Samková. Juniorská mistryně světa ve snowboardcrossu dojela pátá na světovém šampionátu dospělých, minulý týden poprvé vystoupila v SP na druhou příčku a ještě má před sebou finále.

"Bude vyhrávat," předpověděl nejlepší český snowboardcrossař Michal Novotný. "Jdu rychle nahoru, ale to samozřejmě nepůjde pořád, ale baví mě to. Jezdit ve čtyřkách je adrenalin a ani na skocích se díky radám trenérů nebojím," řekla Samková.

Vyrovnanou sezonu, ale o stupínek horší, než čekal, má za sebou Bauer. Na Tour de Ski splnil třetím místem své předsevzetí, ale druhý cíl - získat medaili na mistrovství světa v Oslu - mu unikl, i když sedmé místo znamená stále kvalitu. "Sezona to pořád byla velmi slušná, ale vynikající rozhodně ne," uvedl Bauer po finále SP ve Falunu. Na stupních vítězů ve Světovém poháru byl ještě díky třetímu místu v Davosu.

Životní sezonu má za sebou sjezdař Ondřej Bank. Dokázal jako jediný ze šesti lyžařů sezony a jako první Čech v historii bodovat ve všech disciplínách. Celkové 26. místo je jeho nejlepší v kariéře a v dalších sezonách by mohl pomýšlet ještě výše. "Chci jezdit nadále všechno, všestranné lyžaře jsem vždy obdivoval," konstatoval Bank.

Rovněž o životní sezoně může mluvit biatlonista Michal Šlesingr, který vytvořil celkovým devátým místem nové české maximum ve Světovém poháru. "Jsem rád, že jsem se dokázal zvednout. Na druhou stranu vím, že kdybych spoustu závodů neztratil zbytečně na střelnici, mohlo to být ještě mnohem lepší," uvedl Šlesingr.

Do boulí se po operaci kolena úspěšně vrátila akrobatická lyžařka Nikola Sudová. Navíc se začala prosazovat Tereza Vaculíková a v Evropském poháru uspěla Kristýna Hnyková. Ve skikrosu odjel solidní sezonu Tomáš Kraus, ale v ženské kategorii roste Česku naděje v podobě Nikol Kučerové, která na úvod sezony okusila třetím místem stupně vítězů.

Lídrem skokanů na lyžích byl Roman Koudelka. I on stál poprvé na "bedně", když získal bronz při letech v Harrachově, a v konečném pořadí SP vyrovnal 16. místem své maximum. "Na stupních vítězů se mi moc líbilo a rád bych si to brzy zopakoval," přál si Koudelka, který potřebuje především více zapracovat na psychice a vyrovnanosti skoků.

Ústup z nabytých pozic zažila Šárky Záhrobská, v hodnocení slalomu SP desátá. Sezonu podle svých slov obětovala s novým trenérem Pavlem Šťastným práci na nové technice jízdy a doufá, že už v té další se opět zařadí mezi špičku. "Mám trpělivost. V pojetí jízdy to už je, jen to nemá ještě tu dynamiku. Teď se chceme stabilizovat," řekla.

Vydařenou sezonu má za sebou dálkový běžec Stanislav Řezáč, druhý ve Vasově běhu a celkově třetí v hodnocení FIS Marathon Cupu.

Jak si vedli Češi v zimě (konečné pořadí v SP):

4. - Bauer (běh na lyžích),

6. - Samková (snowboardcross - os. maximum/ještě pojede finále),

7. - Kraus (skikros),

8. - Sudová (jízda v boulích),

9. - Šlesingr (biatlon - os. maximum)

10. - Kučerová (skikros - os. maximum),

16. - Koudelka (skoky na lyžích - os. maximum), Jakš (běh na lyžích - os. maximum),

23. - Dvořák (severská kombinace - os. maximum),

26. - Bank (alpské lyžování - os. maximum, bodoval ve všech disciplínách),

35. - Záhrobská (alpské lyžování, 10. ve slalomu).

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - pět = pět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Val Fréjus je menším lyžařským střediskem, nachází se v blízkosti italských hranic v údolí Maurienne mezi La Norma a Valmeinier, menší počet sjezdovek je vyvážen jejich k...
Lyžování ve výškách: 1550 - 2737 m.n.m
Délka sjezdovek: 65 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
17 %48 %22 %13 %