Reklama

obrázek

Americká lyžařka Vonnová popáté za sebou ovládla SP ve sjezdu

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Soči (Rusko) 18. února (ČTK) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová díky třetímu místu ve sjezdu v Soči popáté za sebou ovládla hodnocení Světového poháru v královské disciplíně.

reklama

Závod na trati pro olympijské hry v roce 2014 vyhrála Němka Maria Höflová-Rieschová a zaznamenala druhý triumf v sezoně.

"Nakonec je možná dobře, že jsem nezvítězila. Alespoň nebudu na olympiádě pod takovým tlakem," řekla Vonnová, která v sezoně vyhrála čtyři ze sedmi dosavadních sjezdů a kromě dnešního třetího místa byla jednou druhá a čtvrtá. Do konce sezony se pojedou ještě dva závody v disciplíně a olympijská vítězka z Whistleru má před průběžně druhou Höflovou-Rieschovou nedostižný náskok 231 bodů.

Sedmadvacetiletá Vonnová dnes na svou německou kamarádku ztratila 59 setin, druhá Elisabeth Görglová z Rakouska za obhájkyní prvenství v celkovém hodnocení SP zaostala o 43 setin. "Sníh byl příliš měkký, a to mi nesvědčí. Mám radši tvrdší sjezdovku," uvedla Vonnová. "Sjezd je moje nejoblíbenější disciplína, takže malý glóbus byl jasný cíl. Dnes jsem sice nevyhrála, ale i tak mám titul, takže jsem spokojená," dodala.

Vonnová směřuje také za ziskem velkého křišťálového glóbu, v celkovém hodnocení SP vede o 448 bodů před dnes dvanáctou Tinou Mazeovou ze Slovinska.

Höflová-Rieschová navázala na vítězství z nedávné superkombinace ve Svatém Mořici a triumfu ve sjezdu se dočkala po roční přestávce. Německá reprezentantka naposledy vyhrála v lednu 2011 v Cortině d'Ampezzo. "Vůbec jsem to nečekala, protože jsem se tady v tréninku necítila dobře. Hodně to pro mě znamená," řekla Höflová-Rieschová.

V neděli se v Soči jede superkombinace.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * čtyři = 20
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Fanninberg je třetím a nejmenším areálem lyžařského regionu Lungau, který leží cca. 100 km jižně od Salcburku v blízkosti tauernské dálnice. Leží nad městečkem Mariapfarr...
Lyžování ve výškách: 1501 - 2150 m.n.m
Délka sjezdovek: 30 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %43 %23 %33 %