Čechokanaďan Hudec vyhrál sjezd Světového poháru v Chamonix

Související

Související pohoří:
Související střediska:
Chamonix (Francie) 4. února (ČTK) - Kanaďan s českými kořeny Jan Hudec vyhrál dnešní sjezd ve francouzském Chamonix a z vítězství ve Světovém poháru se radoval poprvé od roku 2007. Letošní lídr sjezdařského pořadí Švýcar Didier Cuche byl šestý.

Hudec v únoru 2007 překvapivě získal v Aare titul mistra světa a v následující sezoně triumfoval ve sjezdu Světového poháru na domácí trati v Lake Louise. Pak se ale rodák ze Šumperka potýkal se zdravotními problémy a vypadl z elitní společnosti. V Chamonix na sebe už v pátek upozornil šestým místem, což byl jeho nejlepší výsledek za poslední čtyři roky.

Dnes předvedl ještě lepší jízdu a druhého Rakušana Romeda Baumanna porazil o více než půl sekundy. Kanadský triumf doplnil třetím místem Erik Guay. Páteční vítěz Rakušan Klaus Kröll skončil pátý o tři setiny před Cuchem, který ve své poslední závodní sezoně vede pořadí sjezdařů právě před Kröllem.