Reklama

Čermák posunul český rekord v rychlostním lyžování na 237 km/h

ČTK
Vars (Francie) 3. dubna (ČTK) - Radek Čermák vylepšil vlastní český rekord v rychlostním lyžování na 237,697 km/h. Dvaatřicetiletý bývalý sjezdař a skikrosař překonal o sedm kilometrů v hodině své maximum z letošního ledna během závodů Speed Masters ve francouzském středisku Vars.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Čermák se stal novým českým rekordmanem v lednu při mistrovství světa, kde skončil osmý s výkonem 230,71. Během třetího dne Speed Masters se dnes nejprve zlepšil na téměř 233 km/h, pak se řítil z takřka kolmého svahu ještě rychleji. Přitom měl před startem technické potíže.

"Super den, vše jelo, sedělo, jen těsně před startem došlo při čištění bot o vázání (do háje, ono se to asi fakt nemá dělat) k prasknutí špičky vázání. Špička se vyměnila za jinou a startoval jsem později," napsal Čermák na facebooku.

Závody potrvají do pátku, Čermák se pokusí rekord ještě posunout. Sjezdovka Chabriéres ve Varsu je unikátní: měří 1220 m, má převýšení 495 m, průměrný sklon 52,5 procenta a startovací rampa má sklon 98 procent.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * ? = čtyři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Tre Valli, neboli Tři údolí, svým názvem jistě připomene své známější francouzské jmenovce. Areál leží 45 km východně od Bolzana. Tre Valli sice sousedí se (světo)známými...
Lyžování ve výškách: 1190 - 2515 m.n.m
Délka sjezdovek: 73 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %55 %34 %11 %