Reklama

Čermák posunul český rekord v rychlostním lyžování na 237 km/h

ČTK
Vars (Francie) 3. dubna (ČTK) - Radek Čermák vylepšil vlastní český rekord v rychlostním lyžování na 237,697 km/h. Dvaatřicetiletý bývalý sjezdař a skikrosař překonal o sedm kilometrů v hodině své maximum z letošního ledna během závodů Speed Masters ve francouzském středisku Vars.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Čermák se stal novým českým rekordmanem v lednu při mistrovství světa, kde skončil osmý s výkonem 230,71. Během třetího dne Speed Masters se dnes nejprve zlepšil na téměř 233 km/h, pak se řítil z takřka kolmého svahu ještě rychleji. Přitom měl před startem technické potíže.

"Super den, vše jelo, sedělo, jen těsně před startem došlo při čištění bot o vázání (do háje, ono se to asi fakt nemá dělat) k prasknutí špičky vázání. Špička se vyměnila za jinou a startoval jsem později," napsal Čermák na facebooku.

Závody potrvají do pátku, Čermák se pokusí rekord ještě posunout. Sjezdovka Chabriéres ve Varsu je unikátní: měří 1220 m, má převýšení 495 m, průměrný sklon 52,5 procenta a startovací rampa má sklon 98 procent.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

tři * ? = devět
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Santa Caterina je menším střediskem oblasti Alta Valtellina. Tu tvoří aspolečně s Bormiem - Valdidentro a Livignem (celkem přes 230 km tratí). Santa Caterina leží trochu ...
Lyžování ve výškách: 1730 - 2775 m.n.m
Délka sjezdovek: 35 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %6 %77 %17 %