Reklama

29.01.2011

Cuche triumfem v Chamonix znovu posunul vlastní věkový rekord

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Chamonix (Francie) 29. ledna (ČTK) - Švýcarský lyžař Didier Cuche týden po vítězství v obávaném sjezdu v Kitzbühelu vyhrál další závod Světového poháru. V Chamonix si připsal již šestnácté vítězství v kariéře a znovu posunul vlastní věkový rekord. V 36 letech a pěti měsících potvrdil pozici nejstaršího vítěze závodu SP.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Ondřeji Bankovi znovu těsně unikly premiérové body ve sjezdu. V Chamonix obsadil 32. pozici, když za bodovanou třicítkou zaostal o 11 setin. Stejná příčka mu patřila minulý týden v Kitzbühelu, navíc na 33. místě skončil koncem listopadu v Lake Louise.

Za Cuchem si se ztrátou 67 setin dojel pro první stupně vítězů v kariéře jednadvacetiletý Ital Dominik Paris, třetí místo obsadil rakouský spolufavorit Klaus Kröll. Nedařilo se Chorvatovi Ivicu Kosteličovi, který byl osmadvacátý a jeho náskok v čele celkové klasifikace SP se mírně zmenšil. Před dnešním vítězem Cuchem vede o 405 bodů.

Závod musel být zhruba na půl hodiny přerušen po těžkém pádu Kanaďana Manuela Osborne-Paradise. Ten nezvládl svou jízdu ve stejném místě jako před dvěma dny v tréninku Rakušan Mario Scheiber. Také Osborne-Paradis musel být převezen vrtulníkem do nemocnice.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

osm - osm = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Anzére je menší středisko v jižním Švýcarsku v sousedství známější Crans-Montany. Leží na jižních svazích přibližně 10 km od Sionu a může nabídnout 40 km náročných tratí....
Lyžování ve výškách: 1500 - 2420 m.n.m
Délka sjezdovek: 58 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %21 %64 %16 %