Reklama

obrázek

Exhibiční obří slalom v Rokytnici přinesl souboj generací

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Rokytnice n. J. (Semilsko) 22. března (ČTK) - Souboj několika generací přinesl exhibiční obří slalom v Rokytnici nad Jizerou.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Takřka šedesátiletý žokej Josef Váňa měřil síly na sjezdovkách se sedmačtyřicetiletým hokejovým gólmanem Dominikem Haškem či stále ještě aktivními slavnými českými sportovci, například skokanem na lyžích Romanem Koudelkou. Nejlepším z nich nakonec byl podle očekávání skikrosař Tomáš Kraus.

"Hlavně, že jsme se dostali dolu ve zdraví," usmíval se Váňa. Sám kdysi na sjezdovkách jezdil hodně často, svůj um dnes všem ukázal a porazil například běžkaře na lyžích Aleše Razýma či vodního slalomáře Ondřeje Štěpánka. "Je to borec," shodli se všichni po skončení pátého ročníku RWE KSN Cupu, který organizuje Klub sportovních novinářů.

Závod provázelo jarní slunečné počasí a slavní sportovci si pochvalovali zejména atmosféru. "Určitě to je lepší než nějaký stres někde na závodech v sezoně na můstku," lebedil si Koudelka, desátý muž celkového pořadí Světového poháru. Vodní slalomáři Jaroslav Volf a Štěpánek, stříbrní medailisté z OH v Pekingu, si zpestřili přípravu na náročnou domácí nominaci na Londýn. "Já se nejvíc těšil na to prase," usmíval se Štěpánek při pohledu na pochoutky na grilu a soudek plzeňské dvanáctky.

Největší fyzickou práci ale vyvinuli běžci na lyžích. Dušan Kožíšek, Martin Koukal a Aleš Razým si den zpestřili výběhem a následným sjezdem závěrečného prudkého svahu na běžkách. Nejrychlejší byl Razým, ale jen díky tomu, že Koukal a Kožíšek dramaticky upadli. "To bylo peklo," shodli se všichni. "Jet dolů na běžkách v tom těžkém sněhu, jsem vyřízenej, to byl masakr," prohlásil Razým.

Exhibičního obřího slalomu se zúčastnila také biatlonistka Zdenka Vejnarová, vodní slalomář Stanislav Ježek, snowboardcrosař Michal Novotný i sedmnáct vybraných dětí z dětských domovů. Hosté si mohli užít i tandemový seskok z Lysé hory s jedním z nejlepších českých paraglidistů Janem Škrabálkem.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? * tři = dvanáct
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Sportgastein leží na konci údolí Gasteinertal. Jde o nejvýše položený areál v celé oblasti, kterou tvoří 4 lyžařská střediska - Dorfgastein, Bad Hofgastein / Bad Gastein,...
Lyžování ve výškách: 1590 - 2686 m.n.m
Délka sjezdovek: 19 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %21 %68 %11 %