Reklama

Hirscher získá podruhé velký glóbus, Svindal nepojede slalom

ČTK
Hirscher získá podruhé velký glóbus, Svindal nepojede slalom

reklama

Lenzerheide (Švýcarsko) 14. března (ČTK) - Rakouský lyžař Marcel Hirscher má s předstihem jistý velký glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru ve sjezdovém lyžování. Jeho jediný konkurent Aksel Lund Svindal z Norska se odhlásil z nedělního závěrečného slalomu ve finále SP v Lenzerheide, nemůže už proto obhájce trofeje ohrozit.

Svindal před závody ve švýcarském středisku ztrácel na Hirschera 149 bodů. Jeho naděje, že přidá třetí velký glóbus k těm z let 2007 a 2009 ale pohasly zrušením obou rychlostních disciplín sjezdu a super-G kvůli špatnému počasí; v nich Svindal v této sezoně získal malé glóby. V Lenzerheide jsou už na programu z individuálních závodů jen obří slalom a slalom, v kterých je lepší lyžař pro změnu Hirscher.

"Ne, nemá to smysl, slalom nepojedu," oznámil Svindal. "Marcel si celkové vítězství zaslouží. Já si slalom vychutnám jako divák," dodal třicetiletý sjezdař.

Čtyřiadvacetiletý Hirscher vybojoval pro rakouské mužské lyžování jedenáctý celkový primát. V příští zimě bude mít možnost zaútočit na třetí titul, kterým by se dotáhl na slavné předchůdce Phila Mahrea z USA a Ingemara Stenmarka ze Švédska. Více celkových prvenství mají na kontě ještě čtyřnásobní šampioni Hermann Maier z Rakouska, Ital Gustavo Thöni a Švýcar Pirmin Zurbriggen a rekordman Marc Girardelli z Lucemburska s pěti trofejemi.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + sedm = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Warth Schrocken je menší lyžařskou oblastí ležící cca. 10 km severně od známějšího střediska St. Anton. Ovšem nemusí se za nic stydět. Pyšní se tím, že patří v Rakousku m...
Lyžování ve výškách: 1500 - 2050 m.n.m
Délka sjezdovek: 24 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %46 %33 %21 %