Reklama

I v Kitzbühelu se už bude jezdit kombinace s přívlastkem "super"

ČTK
Dubrovník (Chorvatsko) 10. června (ČTK) - V Kitzbühelu se od nadcházející sezony nebude při Světovém poháru ve sjezdovém lyžování závodit na slavném Hahnenkammu v klasické kombinaci. Rakouští pořadatelé se jako poslední z hostitelů elitního seriálu vzdali původní podoby závodu složeného ze sjezdu a dvoukolového slalomu a stejně jako v jiných střediscích se pojede takzvaná superkombinace tvořená super-G a jedním kolem slalomu.

reklama

Související

Související pohoří: 
Související střediska: 
Rozhodlo se o tom na zasedání představenstva Mezinárodní lyžařské federace FIS v Dubrovníku. Rakouský svaz byl dosud proti této změně, tentokrát ale podle agentury DPA jeho prezident Peter Schröcksnadel s ukončením tradice souhlasil.

V Kitzbühelu tak jako obvykle začne program pátečním superobřím slalomem, po něm ale ještě přijde na řadu jedno kolo slalomu do superkombinace. V sobotu se pak pojede slavný sjezd a v neděli dvoukolový slalom speciál.

V Chorvatsku také oznámil současný závodní ředitel FIS pro mužskou část SP Němec Günter Hujara, že po olympijské sezoně 2013/14 opustí po 23 letech funkci. Ve federaci pak bude působit na jiném místě, jeho nástupcem by měl být Ital Markus Waldner, který nyní šéfuje Evropskému poháru.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? - dva = osm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Aprica je městečko ležící v Lombardii západně od známého střediska Passo Tonale. Leží ve stejnojmenném průsmyku Passo d'Aprica a lyžování v této oblasti má již dlouhou t...
Lyžování ve výškách: 1160 - 2300 m.n.m
Délka sjezdovek: 50 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %56 %28 %16 %