obrázek

Kostelič v Soči obhájil malý glóbus za kombinaci, bodoval Vráblík

Soči (Rusko) 12. února (ČTK) - Chorvatský lyžař Ivica Kostelič vyhrál superkombinaci Světového poháru na olympijské sjezdovce v Soči a stejně jako loni získal za tuto disciplínu malý křišťálový glóbus. Martin Vráblík obsadil 23. pozici a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v kariéře.

Dvaatřicetiletý Kostelič vyhrál tři z celkově čtyř superkombinačních závodů v sezoně. Celkový vítěz SP z minulé sezony byl sice po sjezdu patnáctý, ale tradičně skvělým slalomem se vyšvihl na první pozici.

Na druhém místě skončil s odstupem 1,16 sekundy Švýcar Beat Feuz, jenž vyhrál sobotní sjezd a nejrychlejší byl i v dnešním sjezdu do kombinace. Třetí místo obsadil Francouz Thomas Mermillod-Blondin.

Kostelič získal svůj čtvrtý malý glóbus v kariéře. Dva má za superkombinaci, dva za slalom speciál. Zároveň si polepšil v boji o obhajobu velkého glóbu, před druhým Feuzem vede o 70 bodů.

Devětadvacetiletý slalomář Vráblík se i díky vypadnutí 13 lyžařů ve slalomu vyšvihl ze 37. pozice po sjezdu o čtrnáct míst a vyrovnal svůj nejlepší výsledek z roku 2008 ve Val d'Isére. Body do SP si připsal poprvé v sezoně a počtvrté v kariéře, pokaždé uspěl v superkombinaci.

O dobrou šanci na zisk bodů přišel už ve sjezdu Kryštof Krýzl, jenž úvodní část závodu nedokončil.