Reklama

Lídr SP Hirscher vyhrál poprvé slalom v Kitzbühelu, Češi bez bodů

ČTK
Kitzbühel (Rakousko) 27. ledna (ČTK) - Nejlepší alpský lyžař minulé zimy i dosavadního průběhu Světového poháru Marcel Hirscher se poprvé dočkal vítězství ve slalomu v Kitzbühelu.

reklama

Související

Před domácím publikem v Rakousku tak udělal další krok za obhajobou velkého Křišťálového glóbu i malého za nejtočivější disciplínu.

Čeští slalomáři dnes nebodovali, Kryštofu Krýzlovi, startujícímu s bolavým kotníkem, unikl postup o pouhé čtyři setiny sekundy a Filip Trejbal byl sedmatřicátý.

Krýzl si kotník poranil při sobotním tréninku, když "chytil špicara". Rentgen v nemocnici neprokázal žádné poškození, navzdory bolesti se proto rozhodl dnes startovat. "Noha bolela jako prase, vypotřeboval celou tubu chladícího gelu," uvedl pro svazový web jeho otec a manažer Aleš Krýzl. Po návratu domů český slalomář podstoupí zkraje týdne vyšetření magnetickou rezonancí.

Třiadvacetiletý Hirscher dobyl Kitzbühel ve svém jubilejním 100. závodu SP v kariéře. Na vítězství útočil z třetího místa po prvním kole a zatímco udržel chladnou hlavu a zajel nejrychlejší čas, v polovině závodu vedoucí italské duo Stefano Gross, Giuliano Razzoli vypadlo i ze stupňů vítězů.

"Sice jsem vždycky tvrdil, že není tak důležité tady v Kitzbühelu vyhrát, ale to jsem říkal jen proto, abych se sám z toho nestresoval. Kdo chce patřit k nejlepším, vyhrát tady musí," prohlásil Hirscher, loni nejlepší lyžař hodnocení obřího slalomu. V této sezoně SP vyhrál už čtvrtý slalom a pátý závod, celkově 17. v kariéře.

Slalom tradičně uzavřel i kombinaci na Hahnenkammu, kterou ovládl chorvatský favorit Ivica Kostelič. Třicátý muž sobotního proslulého sjezdu byl dnes třetí za Hirscherem a Němcem Felixem Neureutherem.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

čtyři - čtyři = ?
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Městečko Arosa leží na samém konci údolí Schanfig poblíž východošvýcarského Churu. Přes "kopec" sousedí se slavnějším Davosem a Klosters na straně jedné a s Lenzerheide-V...
Lyžování ve výškách: 1800 - 2653 m.n.m
Délka sjezdovek: 225 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %51 %39 %11 %