Reklama

Ligety udělil lyžařům v Alta Badii další lekci v obřím slalomu

ČTK/www.sportovninoviny.cz
Alta Badia (Itálie) 16. prosince (ČTK) - Američan Ted Ligety vyhrál v Alta Badii už třetí ze čtyř obřích slalomů v této sezoně Světového poháru. Úřadující mistr světa měl už po prvním kole náskok dvou sekund a čtyř desetin a největšího rivala Rakušana Marcela Hirschera nakonec porazil o dvě vteřiny.

reklama

Český lyžař Kryštof Krýzl ani na čtvrtý pokus nepostoupil do finálového kola.

Italské středisko nabídlo další souboj Ligetyho s Hirscherem, obhájcem malého i velkého křišťálového glóbu. Jenže po prvním kole bylo jasné, že pokud Američan nechybuje, rakouský rival nemá šanci obrovskou ztrátu dohnat. "Sám jsem překvapený, je to divné," komentoval americký favorit po prvním kole obrovský odstup.

"Ale i když máte takový náskok, pořád jste nervózní. Je těžké odhadnout míru rizika, protože ostatní jsou taky rychlí. Asi jen prostě umím líp vykrojit oblouk než ostatní," konstatoval Ligety, jehož ale dělí od Hirschera v pořadí disciplíny jen 40 bodů. V seriálu SP oslavil Ligety 14. vítězství, všechna ve své oblíbené disciplíně.

Když letos už potřetí vyhrál, pokaždé to bylo suverénně. V Söldenu ho od druhého dělilo 2,75 sekundy, v Beaver Creeku 1,76. Takové rozdíly mezi prvním a druhým byly podle statistik mezinárodní federace FIS naposledy k vidění v mužském lyžování v 70. letech.

Celkové pořadí SP nadále vede dnes devátý Nor Aksel Lund Svindal před Ligetym a Hirscherem.

Krýzl s vysokým startovním číslem 47 opět marně bojoval o postup do bodované třicítky, obsadil 43. místo. Druhý Čech Ondřej Berndt při svém šestém startu v SP v kariéře do cíle nedojel.

Zdroj: ČTK/www.sportovni noviny.cz

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

jedna * ? = tři
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Sankt Anton am Arlberg - dějiště mistrovství světa v lyžování 2001 - leží v západním Tyrolsku 100 km od Innsbrucku.

V těsném sousedství se nachází i druhé slavné ...
Lyžování ve výškách: 1300 - 2811 m.n.m
Délka sjezdovek: 58 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %28 %60 %12 %