Reklama

Lyžařská hvězda Vonnová doufá, že se stihne vrátit už v Söldenu

ČTK
Park City (USA) 3. října (ČTK) - Americká lyžařská hvězda Lindsey Vonnová by oproti plánu mohla stihnout už úvodní závod Světového poháru, jímž je tradičně koncem října obří slalom v Söldenu. Osmadvacetiletá královna rychlostních disciplín se zotavuje po vážném zranění kolena z mistrovství světa a rehabilitace postupuje rychleji, než se původně předpokládalo.

reklama

Vonnová si je jistá, že se do Světového poháru zapojí nejpozději na přelomu listopadu a prosince v Beaver Creeku, nevylučuje však ani start na rakouském ledovci 26. října. "Ještě nejsem na maximu svých schopností, ale cítím se hodně silná, takže začínám uvažovat o Söldenu," řekla Vonnová ve videorozhovoru s novináři z Ohia, kde její partner Tiger Woods hraje golfový Prezidentský pohár.

Čtyřnásobná vítězka Světového poháru Vonnová utrpěla vážné zranění na únorovém mistrovství světa ve Schladmingu. Při hrozivě vypadajícím pádu v superobřím slalomu si přetrhla zkřížený i postranní vaz v koleně a zlomila holeň. Po měsících bolestivé rehabilitace se vrátila na sníh před čtyřmi týdny v chilském Portillu.

Pokud bude Vonnová pokračovat ve svých stabilních výkonech z minulých sezon, čeká ji tuto zimu výrazný zápis do historie. Čtyři vítězství v závodech SP jí totiž chybí k tomu, aby překonala rekord Rakušanky Anemarie Moserové-Pröllové, jež je s 62 výhrami v seriálu nejúspěšnější lyžařkou všech dob.

Vonnová nicméně nehodlá návrat uspěchat - jejím hlavním cílem jsou olympijské hry v Soči, na nichž bude chtít minimálně vyrovnat zisk zlata (sjezd) a bronzu (super-G) z Vancouveru. "Nejde o to, že bych svému kolenu nevěřila, ještě jsem ho však plně neotestovala. Nebolí mě, neotéká, ale čeká mě krok do neznáma," dodala dvojnásobná mistryně světa.

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

? + šest = šest
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Areál Hochficht se nachází na rakouské straně Šumavy "přes kopec" od Lipenské přehrady. Hochficht svůj název nosí po nejvyšším kopci areálu - Hochficht (Smrčina 1.338 m.n...
Lyžování ve výškách: 930 - 1338 m.n.m
Délka sjezdovek: 20 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %45 %50 %5 %