Reklama

Malý glóbus za slalom Mazeové vyfoukla mladičká Shiffrinová

ČTK
Lenzerheide (Švýcarsko) 16. března (ČTK) - Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová získala tři dny po 18. narozeninách malý křišťálový glóbus za vítězství ve Světovém poháru ve slalomu.

reklama

Závěrečný závod seriálu ve švýcarském Lenzerheide dnes vyhrála díky skvělé druhé jízdě a v celkovém hodnocení sesadila z prvního místa Slovinku Tinu Mazeovou, které nevyšel útok na čtvrtý glóbus v sezoně. Šárka Záhrobská zakončila letošní ročník čtrnáctým místem.

Shiffrinová ztrácela na Mazeovou před závěrečným slalomem sedm bodů a potřebovala nejlepší sjezdařku této sezony porazit. První kolo však opanovala Slovinka, zatímco americký objev letošní zimy na čtvrtém místě za ní zaostal o 1,17 sekundy.

Druhou jízdu ale zvládla suverénně nejrychleji Shiffrinová, která trať prolétla o 71 setin rychleji než druhá Rakušanka Bernadette Schildová a připsala si čtvrté vítězství v kariéře. Na cestě za malým glóbem vyhrála i slalomy v Aare, Záhřebu a Flachau a byla třetí v Levi a Ofterschwangu.

Mazeová za ní ve druhém kole zaostala o 1,52 sekundy a prohrála i se Záhrobskou, která se díky pátému nejlepšímu času posunula o tři místa. V konečném pořadí Shiffrinová porazila druhou Bernadette Schildovou o 20 setin, Mazeová skončila třetí o 35 setin zpět.

"Je neuvěřitelné, že to vyšlo. Po prvním kole jsem měla takovou ztrátu. Ve druhé jízdě jsem vsadila všechno na jednu kartu. Byla to určitě moje nejlepší jízda v sezoně," jásala překvapená Shiffrinová.

Mazeová ve své životní sezoně získala vedle celkového triumfu také malé glóby za super-G a obří slalom. O šanci vyhrát i hodnocení sjezdu Mazeovou připravilo zrušení závodu v Lenzerheide kvůli špatnému počasí.

ura pam

Zdroj: ČTK
Skinet.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK , které si vyhrazují veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Komentáře k článku

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Přidat nový komentář k článku

deset - ? = sedm
Pro zamezení SPAMu, vypočítejte prosím tento příklad.
Výsledek zadejte číslicí.
Např. " dva + tři = ?" Správná odpověď je "5".

Reklama

články

ski
atlas

Zillertal Arena se nachází v bočním údolí na konci hlavního údolí Zillertal. Zillertal Arena je vůbec největším ski areálem celého údolí. V její blízkosti jsou navíc dalš...
Lyžování ve výškách: 580 - 2500 m.n.m
Délka sjezdovek: 143 km
ZelenéModréČervenéČerné
zelenamodracervenacerna
0 %30 %62 %8 %