obrázek

Mazeová potřetí zahájila Světový pohár vítězstvím v Söldenu

Sölden (Rakousko) 27. října (ČTK) - V zahajovacím obřím slalomu Světového poháru v rakouském Söldenu zvítězila slovinská lyžařka Tina Mazeová.

Související

Související pohoří:
Související střediska:
Po suverénně nejrychlejší úvodní jízdě udržela v mlze vedení i ve druhém kole a připsala si dvanáctý triumf v kariéře.

V Söldenu vyhrála devětadvacetiletá závodnice už potřetí, stejně úspěšně na ledovci Rettenbach vykročila do sezony i před deseti lety a v roce 2005. Za Mazeovou, která vyhrála devátý obří slalom ve Světovém poháru, skončily dvě domácí reprezentantky.

Druhá Kathrin Zettelová zaostala za vítězkou o 42 setin sekundy. Na třetí příčku poskočila z jedenácté pozice Stefanie Köhleová, která měla ztrátu už 1,71 sekundy.

Obě Rakušanky se posunuly na stupně vítězů i díky chybám Francouzky Tessy Worleyové a Němky Viktorie Rebensburgové, které byly na medailových pozicích po prvním kole, ale druhou jízdu nedokončily. Stejně dopadla obhájkyně prvenství v Söldenu a celková vítězka loňského Světového poháru Američanka Lindsey Vonnová, která byla po prvním kole až dvanáctá.

Devatenáctiletá česká reprezentantka Kateřina Pauláthová obsadila 53. místo. První kolo zajela s vysokým startovním číslem 60 o téměř devět sekund pomaleji než Mazeová a do druhé jízdy nepostoupila.

"Udělala jsem několik chyb, které se prostě nesmí stávat. Podjela jsem pár bran, několikrát mě to vyneslo dost ven z ideální stopy. Skoro jsem zastavila a pak je těžké nabrat zpět rychlost," uvedla Pauláthová. Na třetí pokus se jí alespoň povedlo závod v Söldenu dokončit. "Je to hodně prudká a těžká pista. Chtěla jsem to hlavně sjet až dolů," dodala.